דותן

הטרק לגנגוטרי וגומוק (אחד ממקורות הגנגס):
זה אחלה טרק ואם אתם ברישיקש שווה להשקיע ולעלות שלם (לא הרבה עושים זאת וההפסד כולו שלהם).
כמו שכתבתי בפורום הטרק לגומוק מגנגוטרי הוא ממש מוצלח. כמה קצר ככה יפה ומגוון ולא פחות חשוב, העולי רגל ההודים דיי משעשעים.
תתארגנו 3-4 אנשים ברישיקש ותארגנו לכם ג’יפ שתמורת 2200-2500 רופי יקח אותכם עד לגנגוטרי ביום אחד (9-10 שעות), עדיף מ-14 שעות בלוקל באסים צפופים ומקרטעים בהרים, כך גם תוכלו לעשות הפסקות בכל מיני נקודות יפות שיש בדרך.
בגנגוטרי תעשו לילה ומשם זו דרך קלה מאד שאי אפשר לטעות בה. כולם יכולים לכוון אותכם וברגע שאתם יוצאים מהכפר על השביל אי אפשר להסתבך, זאת הליכה באיזי של 6-7 שעות ויש צ’אי שופ לאורך הדרך. מבחינת אוכל – יש בעיקר טאלי אז אם עוד לא התרגלתם, קחו קצת אוכל איתכם.
עושים לילה באיזה אשראם שלפני הקרחון, ובבוקר הולכים עד לקרחון (גומוק) וחוזרים לגנגוטרי באותו היום. לחילופין, אפשר לעלות על הקרחון ולטפס לטאפוון, דרך יפה אבל הליכה קשה למידי בייחוד הטיפוס התלול והמאובק שאחרי הקרחון. אבל טאפוון פסטורלית ונראית שונה מכל הנוף מסביב וההליכה אליה.
אין מצב שאתם לא לוקחים מדריך אם אתם עולים לשם – לא להעז לעלות לבד!!! כי בקרחון הזה אפשר ללכת לאיבוד בקלות ואם הלכתם לאיבוד על הקרחון הסיכוי שתצאו ממנו לא גדול ואם החלקתם והדרדרתם אז באמת שצריך צוות חילוץ כי לבד וללא ציוד של מטפסי הרים אי אפשר להחלץ.
באמצע הנסיעה (הלוך או חזור) שווה לעצור בגנגאנני ללילה או שניים, מקום חביב וקטן עם בריכת מיים חמים כיפית כזאת וטיולים קצרים באיזורים ממש יפים וכבונוס פוגשים שם הודים שלא רגילים לתיירים.
התמונה הזו היא מגנגאנני:
http://www.beshutaf.co.il/comm/comm_photo_album/12/23/312.htm#panc

תמונות מהטרק הזה (כולל הקרחון) יש כאן :
http://www.beshutaf.co.il/comm/comm_photo_album/12/259

תהני