ריקי

מי שלא ראה את וראנסי ,לא ראה את הודו… טוב אז זו אמירה קצת קיצונית אך לדעתי וראנסי זהו המקום שניתן להגדיר כתמצית כל סמלייה של המדינה המדהימה הזו.פה מקבלים את ההלם האמיתי. זו עיר קשה לעיכול אך ככל שנשארים יותר זמן כך גם מתאהבים במקום.
אז המלצותיי החמות:
לינה במלון “שיווה קאשי”?, נמצא 5 דקות הליכה מהגאט הראשי, עולה כ175 רופי לחדר סינגל, חדר עם מרפסת,פותחים את הדלת ומגלים קופים חמודים משוטטים על הגגות, המלון נמצא בסמוך למלון “סיטה” ,לא ניתן להגיע עם ריקשה! (במקרה הזה יש להאמין להודים..),את המקום מנהל אדם לא חביב במיוחד אבל למעשה מתחזקים את המקום ארבעה בחורים צעירים חמודים להפליא שממש גרמו לי להרגיש בבית.
משרד נסיעות: סוכן נסיעות הודי לא טיפוסי בכלל, מקסים,מקסים,מקסים בחברת נסיעות EASY TRAVELS טלפון: 00915422451038
הזמנתי במחירים מאוד מוזלים גם טיסה וגם רכבות,הבחור נותן אמון בלקוחותיו בעיניים עצומות,אנושי ברמות טיפוליות!!!
בכלל על המקום: כל יום בשעה 18:00 מתקיים טקס פוג’ה בגאט הראשי, תפילת לארבע רוחות שמיים, טקס מרהיב במיוחד.
יש מבחר של לא מעט מקדשים בעיר-מומלץ מאוד מקדש הקופים
כמובן אי אפשר בלי לראות את טקס שריפת הגופות, אז יש שני גהאטים שבהם מתקיים הטקס, מומלץ לראות את הראשי דרך הגאהט ואת הקטן יותר לראות באופן פרונטלי עם סירה בגנגס
-שייט בגנגס,מומלץ מאוד לקראת זריחה וגם אחר הצהריים נחמד, עולה כ30-50 רופי,תלוי במיקוח ובמספר האנשים שבסירה
למי שירצה לנוח מעט מהמולת הריקשות: ניתן לנסוע לסראנת, נמצא כ11 ק”מ מהעיר, כפר של מקדשים :סיני, יפני,טיבטי (מרהיב!!), יש גן חיות קטן ונחמד,אתר ארכאולוגי ומוזיאון- מאוד מומלץ לנקות את הראש מוראנסי
וחזרה עיר: יש בחור בשם עלי,דתי מוסלמי שגר ברובע המוסלמי, הבחור עושה ניתוח נומורולוגי בחינם, לא בטוח שהכל נכון אבל מומלץ מאוד לבקר אותו,שותים צ’אי,,מדברים על הקוראן,אדם מאוד חכם ומעניין. בסיום הסיפורים והנומורולוגיה הוא מוציא את מרכולתו,צעיפים/סארי וכדומה מחירים די יקרים אבל הוא לא לוחץ לקנות,אפשר לסרב בנימוס ולסיים את הביקור ברוח טובה.