הארכת ויזה

הי יוחאי,
לצערי מנסיוני ומנסיון חברים – הארכת ויזה בעודך בהודו היא מאוד בעייתית וההודים לא רואים זאת בעין יפה. מה גם שהמון מעכרים משתמשים בזה ובסופו של דבר נתפסים והמטייל שהאריך נדפק גם כן. אין דרך קיצור – כשהויזה מסתיימת חייבים לצאת מהודו נקודה ולחדש אותה מחוץ להודו (כולל ויזת עסקים).
מכיוון שההודים משנים כל שניה את הדיעה שלהם והתנאים לקבלת הויזה אני לא יכולה להמליץ על שגרירות זו או אחרת כי רוב השגרירויות מיודעות לגבי תקופת הצינון. אני מציעה שתתקשר לשגרירות הודו בתאילנד ותשאל אותם לגבי כמה זמן הם נותנים ויזה והם דורשים תקופת צינון לישראלים או לאזרחות האחרת שיש לך.
בקשר לנקודה השניה שציינת – אתה חייב לצאת עם הדרכון בו נכנסת עם הויזה להודו- האם ישראלי או אחר? אחרת יעשו בעיות.
מכירה ישראלי שנסע לסרי לנקה והראה את הדרכון האמריקאי שלו שהיה ללא ויזה (הויזה היתה בדרכון הישראלי שלו) והם גילו זאת ולא נתנו לו ויזה להודו בדרכון האמריקאי. לעומת זאת שמעתי שבסרי לנקה הם לא מקשים בקבלת ויזה בקנדי בניגוד לקולומבו ששם הקשו.
בקיצור – תשאל את השגרירויות שאלות ספציפיות אלו, אין קיצורי דרך וחייבים להגיד את האמת כי ההודים ממש לא אוהבים שמתחמנים אותם לגבי ויזות במיוחד ולאחרונה נכנסו בכל המעכרים ועורכי הדין המפוקפקים שהבטיחו הארכות.
שיהיה בהצלחה