יואב

קודם כל איזה סגנון טיול אתם רוצים ? טיול תרמילאי משודרג – כלומר הכל עושים באופן עצמאי רכבות אוטובוסים וכולי, פשוט המלונות קצת יותר ברמה מגסט האוסים רגילים ? או אולי מלונות 5 כוכבים ? או משהו מאורגן רק לכם כמו חברת sita האגדית – חפש באינטרנט – הם עושים טיולים מאלף עד תו. לוקחים אותך עם נהג בכל מקום ומכל מקום לכל מקום – מלונות 5 כוכבים מדריך שבא איתך לכל מקום. אני חושב שהאפשרות הזו היא הכי טובה למבוגרים פעם ראשונה בהודו – אבל אם מנטרלים את sita האינטנסיבים לכמה שעות בכל יום – פשוט אומרים למדריך שילך לכמה שעות כל יום וישאיר אותכם להסתלבט לקצת שקט – אחרת הם יכולים לטחון אותך מהבוקר עד הלילה עם פעילויות. אני ארגנתי לאנשים טיולים דרך סיטה והיה להם ממש סבבה – וזה גם לא יקר כלכך. ביקשתי נסיעת רכבת במחלקה ראשונה בשביל החוויה – הם היו קצת מופתעים שאני מזמין דברים כאלה 🙂 אבל אתה בתור מישהו מנוסה בטח לא תרצה שההורים שלך יפספסו לנסוע ברכבת. קחו אפילו מחלקה ראשונה דלקס עם חדר פרטי. סיטה יארגנו. או שאם אתה מוביל את ההורים שלך בתור מדריך שמארגן הכל והם בסבבה ההורים שלך כלומר לא נורא אם יתייבשו איזה שעתיים בתחנת אוטובוס פה ושם – אז זה גם סבבה לגמרי נשמע. על מה חשבת ?

רעיונות שלי מקומות מומלצים :
1. רג’סטאן – אודייפור. בכלל ברג’סטאן שם מה שנקרא heritage hotels זה מלונות 5 כוכבים אבל לא סתם 5 כוכבים – אלא ארמונות מהרג’ה לשעבר – משהו בנזזזז…. למשל shiv newas palace הוא אחד הידועים. כולה מחיר כמו של מלון 5 כוכבים באירופה – אבל אתה בארמון !! ראו תמונות בלינק. אודייפור מאוד מתאימה למבוגרים. ואולי תעשו טיול עם נהג ליומיים דרך בונדי פושקר לדלהי ?

2. רישיקש – יש שם מלון אחד היקרים בעולם – אולי יותר מדי בשבילכם אפילו – סוויטות שבא לך למות. גם תרמילאים יכולים להציץ יענו “להתרשם מהחדר”. על ההר הנקרא “Kunjapuri” . שמתי גם לזה לינק. אבל זה נורא יקר. הסוויטה הכי מצ’וקמקת – 400 דולר – ומגיע עד 1200 דולר. אבל אולי עם ההורים תתפנקו איזה לילה ? סתם רעיון 🙂 בשביל מה ההורים חסכו כל החיים – שיפנקו אותך – וגם כמה משרתים שיגישו לך ענבים מלמעלה.

3. בדלהי דווקא לא כדאי להיות במלונות יקרים. בניגוד לשניים הקודמים שהם פאר וחוויה לכל החיים – המלונות היקרים בדלהי משעממים ודהויים. מה גם שהם לא באיזור מיין באזאר שהוא נחמד לקניות ואוירת מטיילים. שם כבר עדיף לקחת אותם למיין באזאר לאחד מהגסט האוסים ה”קצת יותר ברמה” כמו relax hotel, או cottages yes please