מהי הודו בשבילי?

 

הודו היא הרבה דברים: היא מדהימה ומרתקת, יפה ומלוכלכת, מזוהמת ומהפנטת, כל כך שונה וכל כך מזכירה את הבית…

על מהי הודו אפשר להתווכח אבל דבר אחד בטוח: עבור כל אחד הודו היא משהו אחר!

זה המקום בו כל אחד יכול לשתף בכמה מילים מהי הודו בשבילו.אנחנו נהיה ראשונים:

 

 

צוות hodu.co.il

"הודו בשבילנו היא האהבה שלנו להודו שלא ידעה איך לצאת, הצ’אי שלנו שטרם התקרר, המוצ’ילה שעדיין לא נפרקה והעין השלישית שעודנה מצויירת על המצח. כי אנחנו בהודו גם בלי להיות שם פיסית…"

 

עכשיו תורכם! אתם מוזמנים לכתוב בתגובות מהי הודו בשבילכם ומדי פעם נפרסם את הציטטות בעמוד הראשי 🙂

יש לציין שם מלא וגיל,   כמו כן תמונת הפרופיל שלכם תתווסף בעריכה מדי יום לאייטם הזה בשל מגבלותינו הטכניות בשלב זה 🙂 –    גולשים עם פרופיל חסר תמונה יורדו בעריכה.   זה הזמן להעלות תמונה לחשבון המשתמש שלכם באתר.


 

20 replies on “מהי הודו בשבילי?”

הודו בשבילי היא…

 

 

מנדי יודה, 26.

"הודו בשבילי היא מראת ענק שכל העצמי שלך מתנפץ לתוכה, היא מפרקת את הזהות הפשוטה שלך ומכריחה אותך להתמודד עם מה שיש שם עמוק בפנים, לפעמים המראות שצפים על המראה הם נעימים ולפעמים הם לא, לפעמים המראה מלוכלכת ואז יש לנסות ולהבריק אותה – לחדד את התמונה, ולפעמים עם שחר אחרי נסיעת לילה ארוכה באוטובוס בהרים התמונה כל כך צלולה שבא לבכות"

הודו בשבילי היא…

 

 מיכל בניה, 25.

 

"הודו בשבילי זה החופש להיות מי שאתה באמת, לטוב ולרע… להרגיש את הצבעים והריחות הכל כך חזקים שהופכים להיות חלק ממך.

האהבה האינסופית שמתחילים להרגיש להודו ולעצמך…"

הודו בשבילי היא ….


מירב יוסף-לוי, 35.  

 "הודו בשבילי היא אהבה, תשוקה, אובססיה וגעגוע…
הודו היא החיות והשמחה שבי, היא זו שבזכותה אני פורחת וצומחת…
כל נחיתה בה מרגישה לי כמו חזרה הביתה וכל פרידה ממנה מרגישה כמו להשאיר אהוב מאחור…
תודה לך הודו על כל מה שאת עבורי."

הודו בשבילי היא…

 

אביב אהרונוב, 24. 

"הודו בשבילי היא הניגוד המטורף ופותח העיניים בין יופי מדהים של נופים, הרים, טבע אנושי וחיוכים לעוני מחפיר, ליכלוך וזוהמה ברחובות. כל אלה ביחד הם הסיבה שכל אחד צריך להגיע בחייו לפחות פעם אחת להודו. כדי לקבל פרופורציה על החיים."

 

הודו בשבילי היא…

הדר, 29.

"הודו בשבילי היא הטחה בפרצוף של מורכבות החיים. הודו מאלצת את התייר המערבי, שרגיל לסדר את עולמו בתוך מסגרות והגדרות, לטרוף את כל הקלפים. ובכך, לא מאפשרת לראות את העולם בשחור לבן, אלא מביאה להפנמה שהכל שזור זה בזה בעדינות מופלאה. שדבר לא היה מתקיים ללא ההיפוך שלו. בהודו הנהדר הוא גם הנורא והמכוער גם יפיפה. ואין ברירה אלא לראות את חצי הכוס המלאה כמו את חצי הכוס הריקה. ועם הזמן גם לומדים לקבל את שני החצאים…"

הודו בשבילי היא…

 

 איתי ארליך, 28.

"הודו בשבילי זה מקום שמהרגע שעזבתי אותו אני מתכנן איך לחזור אליו
הודו בשבילי זה מקום של ניגודים- התחכום של הפשטות, היופי של הכיעור, השקט של הרעש"

 

הודו בשבילי היא…

 

 בועז קוממי, 27.

"הודו בשבילי זה המקום שבו טעמתי את טעם החופש האמיתי, בלי שעון בלי פלאפון בלי טלוויזיה בלי עבודה בלי שגרה ובלי תחושה של בזבוז כסף.. ובעקבות כך ראיתי את עצמי בדיוק כמו שאני ובלי צורך במסיכות שאני לובש בהתנהלות היומיומית. בנוסף לכך מימוש שאיפותיי (לריאות) בהודו הוסיפה לכל הסיפור מצב רוח מרומם ואופטימיות כמו שאומרים את החיים בורוד רואים דרך עניים אדומות.. "

הודו בשבילי היא…

 

מני אריאב, 28.

"הודו בשבילי היא מפגש. מפגש עם אנשים שונים ומשונים העוברים לידי ברחוב ובשניה אחת, בחיוך אחד נעשים דומים ומוכרים לי. הודו היא מפגש עם ריחות וטעמים חדשים הכובשים את רוחי. הודו היא מפגש עם עצמי במקומות שונים וסיטואציות לא מוכרות. הודו היא מפגש עם הלא מוכר ושונה מצד שני היא מפגש עם משהו שנכנס לי ישר ללב"

הודו בשבילי היא…

 

אלעד מיכאלי, 24.

"הודו בשבילי הייתה יער של מראות לכל מקום שהסתכלתי, הנופים, האנשים המקומיים והמטיילים. תמיד הרגשתי שבעל כורחי אני מסתכל פנימה באותו הזמן 🙂 "

הודו בשבילי היא…

 

רותי מן, 23.

"הודו בשבילי היא האופציה לנקות את החרא שלי בפנים בעזרת כל החרא שבחוץ…."

הודו בשבילי…

 

יולי מילק,  בת 24.

היא החופש האולטימטיבי מכל מה שמוכר ומגביל, שמחה גדולה שנמצאת בפרטים גדולים כקטנים, היא האהבה בהתגלמותה.

הודו בשבילי היא…

עירית לוינסון ויינר, 55

"צבעים , אנשים, ריחות , קולות צפצוף אינסופי ולא של ציפורים. כל רגע כמעט תאונה. התבוננות פנימה, החוצה. לחזור לחיות בצניעות, לחזור התבונן סביב בגובה העיניים, חופש. מפגשים עם אנשים מרתקים. לדעת לקבל הכל כמו שהו – ללא ביקורת. געגוע לחזור לשם למסע ארוך יותר"

הודו בשבילי…

 

שני נזרי, 26.

"הודו בשבילי היא חוויה מדהימה להוכיח לעצמי ששרדתי במקום שכולם אמרו שאברח עוד באותו היום. ללא ספק המראות קשים בהתחלה אבל כשלומדים אותה, היא מקסימה ואותנטית. אני שמרתי על ראש פתוח- והרווחתי!!!!!"

הודו בשבילי…

מרים ברגר, 49 

"הודו בשבילי היא שחרור…ריחוף…..צבע והיפנוזה הגעתי להודו עמוסת פחדים ודאגות פחדתי שלא אחזיק מעמד שיהיה לי קשה עם הריחות והמראות שלא אסתדר עם האוכל שאהיה חולה שיהרסו לי העדשות מגע ועוד ועוד….. לכל פחד היה לי פתרון בצורת תרופות, נוזלים לעדשות, חטיפים וכו’ וכו’ אותם סחבתי על הגב בתרמיל כבד כל יום השתחררתי ממשהו, הצלחתי להסיר כמה פחדים והתרמיל נהיה יותר קל כעבור מספר ימים נפתרתי מהתרמיל והסתובבתי עם פאוץ’ קטן על מותני הבנתי שפשוט השתחררתי מהכובד של התרמיל ומכל הפחדים תרתי משמע
איזה ש ח ר ו ר !!!!"

הודו בשבילי…

מעיין דנינו, 27

"הודו בשבילי זו התרגשות והתאהבות… כל פעם מחדש!!! הודו היא הפרפרים בבטן לפני הנחיתה בה (ולא חשוב מאיזה מקום מדהים אחר הגעתי אליה…), היא החוויות, הניצוצות, ההרפתקאות והרגעים שתמיד קורים שם ובעיקר היא המון המון חופש, שמחה ואופטימיות!! הודו זה אנשים טובים!!!! בקיצור, הודו היא בשבילי!!!! :)"

הודו בשבילי…

בן יגר, 24

"הודו בשבילי מעבר לנופים המדהימים והאווירה המשכרת זה מקום בו אתה וכל הסובבים אותך עוברים מסע של הנפש."

הודו בשבילי…

עדי מנדלסון, 23

"הודו בשבילי היא אוסף של מראות, קולות, נופים, אנשים, ובעיקר- ריחות. היא שילוב של קדמה עם פרימיטיביות. היא חום אנושי ונדיבות. ולבסוף, הודו בשבילי היא לטוס רחוק כדי למצוא את האנשים הקרובים אליך."

הודו בשבילי…

 

חן ויינר, 25.

 "הודו בשבילי היא המפגש עם עצמי, היכולת לשאול את עצמי את השאלות ולהיות מסוגלת להקשיב ולענות. החופש הבלתי נדלה, הסדר המופתי שבבלאגן האינסופי, הצבעים, האנשים, הריחות, הקולות. שלווה, רוגע ושלמות, אמת אחת גדולה, בחירה אמיתית…"

הודו בשבילי…

 

שגית צריקר, 27.

"הודו בשבילי היא חוויה רוחנית, פיזית ורגשית..בתור אחת שהוריה נולדו בהודו, אני מרגישה כאן בבית השני שלי..הודו היא מדינה מדהימה שבכל יום נוסף בה אני רוצה לראות, להרגיש, לטעום, להריח ולחוות עוד ממנה..זה אף פעם לא מספיק, אני תמיד רוצה עוד ועוד! התאהבתי בהודו, בנופים עוצרי הנשימה, בתרבות המדהימה, באנשים הנחמדים, בגודלה הענקי ובאינסוף החוויות שאני צוברת!"

הודו בשבילי

כמו נסיעה ארוכה באוטובוס עממי על הכביש המהיר מהערים הסואנות,הלוהטות,המלוכלכות שתוקפות את חושייך מכל עבר מהסנדלר המחוייך,מוכרות הג’אפטי והחביתות ,דוכניי המומו והלאסי ברחוב ועד ילדיי הקרקס מוליכיי הגמלים ומאלפיי הקופים ואלפיי המסעדות העממיות העמוסות כל טוב שמגישות לאנשים טאלי ופאלאק פאניר באמצא יום עבודה, אל הכפרים האגדתיים שזוריי מקדשיי המעיינות החמים,הפרחים הזהובים והקטורת,הראם המתוק, סאשניי היוגה ופינות ליטוף נחשים מרתקות!

המוזיקה ההודית  שמלווה אותך בנסיעה עם פנסי הלילה הצבעוניים שנדלקים באוטובוס בשעת ערב. כשאתה מתעורר בבוקר המחרת להפסקת הצ’אי השעתית של הנהג (המי יודע כמה!!!) אתה עולה שוב לאוטובוס אחרי נטילת צרכים מהירה לפני שהוא יברח בלעדייך , אז מקסימום תעלה לגג ,יש שם לא מעט:)

המראות לא עוזבות אותך לרגע – על כביש מהיר אחד יש מכוניות חדשות,פרות בשאנטי, עובדיי בניין שמסיימים קטע ישן,שוורים שמובילים חציר הגדול מהם פי 7,גמלים,אופנועיי אנפילד עתיקים ורקשות מפוצצות במשפחות הודיות,בחור שרוכב על אופניו עם 15 טבלאות ביצים מאחורה שבאורך פלא שורדות את הנסיעה .דוכני פאפאיה ,אננס,תפוח מיים ומנגו על הכביש + בחור אחד שעולה לאוטובוס לעוד הרצאה על גאדג’ט לסחיטת מיצים בזול! 

הודו היא תאבון לעיניים,חסכון לכיס והתקפה על חושית שנשארת איתך לאורך כל החיים

קחו נשימה ארוכה וקפצו אל תוך הג’ונגל המאשפז הזה שמסרב להשתנות זה אלפיי שנה.