Categories
ללא קטגוריה

אורוויל

אורוויל (Auroville) הינה עיר מובלעת בינלאומית קטנה בתוך טאמיל נאדו, הנמצאת 6 ק"מ צפונית לפונדיצ'רי. מדובר בקהילה קטנה ומלוכדת המתגוררת במספר יישובים הנמצאים על שטח כפרי גדול, חלקו מיוער. העיר אורוויל היתה חזונה של אשה צרפתייה בשם מירה אלפאסה, שנקראה 'האם', אשר התגוררה באשראם בפונדיצ'רי והייתה שותפתו הרוחנית של היוגי והגורו שרי אורובינדו. אותה אם רוחנית חזתה עיר שבה יחגגו אחדות וכל תושביה יראו עצמם כבעלי יחוד רוחני (משהו דומה ל'נווה שלום' אצלנו).

ואימרו אמן

אורוויל- רקע
אורוויל הוקמה בשנת 1968, וקצב הגידול שלה היה איטי. כיום מתגוררים באורוויל בסביבות 2500 איש שהגיעו ממגוון של 35 מדינות שונות. שליש מתוכם הודים, 15% צרפתים, 15% נוספים גרמנים והיתר מלאומים שונים, ביניהם גם נציגות ישראלית קטנה. באורוויל ישנם מספר חופי רחצה, אליהם ניתן להיכנס עם כרטיס אורח (פירוט בסעיף ‘לינה באורוויל’).
הקהילה באורוויל מדגישה שזהו אינו יעד תיירות אלא בית לכל מי שרוצה להתנסות ולקחת חלק ברעיונות של הקהילה ובפעילויות במקום.
אורוויל- הגעה
מצ’נאי ניתן להגיע לאורוויל באוטובוס- נסיעה של כ-3 שעות. ניתן להגיע אל אורוויל גם מפונדיצ’רי, בריקשה או במונית. באורוויל גם מציעים לכם שירות מוניות דרכם, שתיקח אתכם מ/אל שדה התעופה או ערים אחרות במחיר קצת יותר נוח (לרוב זאת עדיין הוצאת של מעל 1000 רופי).
אורוויל- אתרים מומלצים
המטרימנדיר (Matrimandir) הינו מבנה מיוחד ומרשים אשר מיועד להתבוננות פנימית ולמדיטציה. המבנה העגול שנמצא בתהליך בנייה כבר מעל 30 שנה, מצופה זהב, והחדר הפנימי בו כולם מתכנסים כולו לבן, כשבמרכזו נמצא כדור קריסטל גדול. פירוש השם מטמנדיר בטמילית הינו ‘המקדש של האם’. על מנת להיכנס למטמנדיר, יהיה עליכם לקבל מעין ‘פס’ (Pass) יום לפני כן במרכז המבקרים של אורוויל. תצטרכו להגיע לשם לפני השעה 16:00, אם כי למטמנדיר עצמו תוכלו להגיע עד 16:30 בכל יום. בשבת וראשון לא רצוי כלל להגיע למטמנדיר, כיוון שאוטובוסים עמוסי הודים מגיעים למקום על בסיס תיירותי באופן קבוע. למטמנדיר לא תוכלו להכניס תיקים, סלולריים, מצלמות ועוד, כך שעדיף להשאיר את הרוב בגסטהאוס. אם אתם לא יכולים לוותר על מצלמה- יש שמירת חפצים בכניסה למקום. תוכלו לעשות מדיטציה בתוך המטמנדיר, אך לשם כך תצטרכו להשתתף בסיור, ואז לגשת למשרד הסמוך למטמנדיר על מנת לקבל פס.
http://i.minus.com/j0eDWcfEMI7fv.jpg
המטמנדיר באורוויל. צילום: זהבה דוד
 
נוסף למטמנדיר, ישנן באורוויל פעילויות נוספות רבות, ביניהן יוגה, טאי צ’י, ריקוד, וואטסו, טיפולים אלטרנטיביים וקורסים בתחומים שונים ומגוונים. בעונת המטיילים- חודשים דצמבר עד מרץ יש מגוון רחב יותר של פעילות. בנוסף ישנן פעילויות המיועדות לקהילות- כמו פסטיבלי סרטים, וקורסים מקצועיים הפונים לקהל יעד ספציפי- דוגמת אדריכלות אקולוגית. ניתן לברר במשרד התיירות אלו פעילויות רלוונטיות וכיצד נרשמים אליהן.

אורוויל- התנדבות
החווה החקלאית ‘סדאהנה’ מנוהלת על ידי זוג ישראלים- אברהם ויונית. הזוג עבר למדינת טאמיל נאדו, והם החליטו לקחת חלק בקהילת ארוויל על ידי ניהול החווה. ב’סדהנה’ מקפידים על ניצול אנרגיה סולארית, בוחנים שיטות השקייה למיניהן ומנסים לייעל את מערך ההשקייה. לחווה מקבלים גם כן מתנדבים- לתקופות קצרות או ארוכות. מדובר בחוויה מיוחדת במינה של מגורים בלב היער. ניתן ליצור קשר עם אברהם ויונית אשר יסבירו לכם כיצד מגיעים לחווה ואולי גם יאספו אתכם. כתובת המייל שלהם- Aviram@auroville.org.il.
בנוסף, גם עמותת אדם לאדם מפעילה פרוייקט של התנדבות בארוויל, בשילוב עם ילדי האוכלוסייה המקומית. ניתן לקבל פרטים באתר שלהם- www.adamleadam.org.
זאת לא מאפרה
מי לא ירצה לשים כאן תרומה? צילום: זהבה דוד
אורוויל- איפה אוכלים?
באורוויל ישנן מספר מסעדות טובות, ביניהן מסעדה איטלקית וכמה קונדיטוריות- לאוהבי הקינוחים. מומלץ לבקר בסולר קיצ’ן (Solar kitchen) – מסעדה הדומה לחדר אוכל גדול במיוחד ומשתמשים בה באנרגיית השמש כדי לבשל את כל האוכל, זאת בעזרת  מכשיר מיוחד המשמש לבישול ובנוי על גג המבנה.

אם אתם מעוניינים לבקר- יש צורך להודיע מראש מתי אתם מתכוונים לאכול במקום. התשלום הוא באמצעות כרטיס אורח בלבד. על גג הסולר קיצ’ן ישנו גם בית קפה, בו ישנן כמה מנות מעולות, ובנוסף- תמצאו שם גם קפה אינטרנט ומודיעין לתייר.

אורוויל- לינה
במהלך עונת המטיילים ארוויל מוצפת, ולכן כדאי להגיע קודם כל למרכז המבקרים שלה, ולעבור על חוברת הגסטהאוסים, שם תוכלו לקבל מידע על החדרים ולהתקשר לתאם הגעה. מחירי החדרים יכולים לנוע בין 100 רופי ל-1200 רופי לאדם ליום. נוסף ללינה, יתבקש כל אורח לשלם תרומה יומית של כ-60 רופי (30 לסטודנט), ולאחר הסדרת התשלום תקבלו כרטיס אורח. בחלק מן החנויות באורוויל תוכלו לשלם רק באמצעות כרטיס זה.
לאורוויל אתר אינטרנט: http://www.auroville.org בו תוכלו להתעדכן על המתרחש בה. בנוסף תוכלו לרכוש את Auroville Handbook  במרכז המבקרים ובחנויות הספרים בכפר. במרכז ניתן לרכוש גם מפה של העיר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *