Categories
ללא קטגוריה

בגנס-טל- טיול באזור פוקרה

כתיבה וצילומים: טל גטרייטמן

בין אם אתם אחרי טרק מפרך בהימלאיה של נפאל, או שפשוט בא לכם לרבוץ ולהתנדנד על הערסל על רקע אגם קסום, בגנס-טל (Begnas Tal) הוא המקום בשבילכם.

בגנס-טל הינו מקום אידיאלי עבור מי שרוצה ימים שטופי שמש ומים צלולים על רקע ההימלאיה (במידה ויתמזל מזלכם, וקצוות הקרחונים יחייכו אליכם). אתם מוזמנים לגלות איתנו את פינת החמד השלווה שמחכה לכם אחרי הטרק באנאפורנה.

בגנס-טל- רקע

האגם הפסטורלי הינו אגם שכן לרופה טל (Rupa Tal), והוא נמצא בחלקו הדרום מזרחי של עמק פוקרה ורק כ-10 ק”מ מפוקרה  עצמה. הדרך בין שני האגמים הינה למעשה, חלק מטרק האנפורנה סקייליין. עם זאת, לא חייבים לצאת לטרק בכדי להגיע לאגם, כך שאין סיבה לא לקפוץ לטיול קצר באזור.

בגנס-טל- עונה

עונת התיירות בנפאל נחלקת לשתי תקופות: בין החודשים ספטמבר- נובמבר ובין החודשים מרץ- מאי. בעיקר בין החודשים מרץ למאי, מזג האויר יכול להיות אביך לעיתים, ועל כן הראות מוגבלת; גם אם פסגות ההימלאיה לא נראות באופק תתעודדו, כי הנוף של האגם מדהים לא פחות.

IMG_0872

לא חייבים את ההימלאיה ברקע.

בגנס-טל- דרכי הגעה

בגנס-טל ממוקם כ-10 ק”מ דרומית-מזרחית לפוקרה. ניתן להגיע אליו באוטובוס מקומי שיוצא מתחנת האוטובוסים במרכז פוקרה, ולרדת בתחנה הקרובה ביותר לאגם- בגנס באזאר(Begnas Bazaar) . בסוכניות התרמילאים יציעו לכם מונית או ג’יפ לבגנס-טל במחיר של כ-1,200 רופי, תלוי בכמה אנשים מדובר. לפי מטיילים שהיו במקום, אפשר לעצור מונית ברחוב שתקח אתכם לבגנס-טל תמורת 800 רופי.

בגנס-טל- לינה ומזון

הלינה בבגנס-טל יכולה להיות בעיתית; יש מספר גסט האוסים מצומצם, וייתכן ולא תמצאו לכם חדר מסודר. במקרה כזה, יתכן ותוכלו לישון בזולה של אחד הגסט האוסים (סידור מוכר ומקובל במקום). בכל מקרה מומלץ לבקש ממכר שישמור לכם חדר.

מבחינת המזון אין בעיה ובכל גסטהאוס יש מטבח. אל תבהלו אם בעל המקום יבקש בנימוס שתקפידו לאכול אצלו. אתם לא חייבים וגם אל תלחצו אם תקבלו מבט לא נעים. בכל זאת אנחנו מכינים אתכם מראש, שעניין הארוחות יכול להיות רגיש בקרב המקומיים.

בגנס-טל- מה עושים פה?

בין אם אתם מגיעים ליום או אפילו לכמה ימים, קודם כל קחו עמכם ספר או מגזין טוב. הערסלים בבגנס-טל מאד מפתים. מלבד קריאה ובהייה בנוף, תוכלו להשכיר סירת משוטים (בלי משיט), לצאת לשיוט באגם ולהתבודד באחד המפרצים, או לבקר בכפרים שמסביב. מי האגם רגוע ושלווים כך שלא תתקשו להשיט את הסירה. אל תשכחו לקחת איתכם מים לשתייה ומשהו לנשנש, במיוחד אם אתם מפנטזים על צהריים במפרץ מבודד ושקט. את הסירות תוכלו להשכיר ב”מקום של אלכס”, שם גם תוכלו לקחת מצופים ולצוף במים.

מבגנס-טל תוכלו להגיע במסלול הליכה קצר לאגם רופה-טל, שהוא מבודד יותר, ויפה לא פחות. במקום ישנם כמה בתי-תה מוקפים נופים פסטורליים. גם כאן תוכלו לשכור סירה ולצאת לשיט.

שטים בסטייל באגם.

בגנס-טל- סיכום

בגנס-טל הוא מקום אידיאלי לחוות טבע פסטורלי ללא צורך בהליכות ארוכות, כאן תהיה לכם ההזדמנות פשוט… לא לעשות כלום, ולהנות מכל רגע. רק אל תשכחו ספר טוב, וכל המרבה הרי זה משובח, כי כמו שכבר הזכרנו: הערסלים המשקיפים לאגן יפתו אתכם לשכיבה ממושכת.

תהנו!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *