Categories
ללא קטגוריה

בואו לרישיכיף!

אין מטייל אחד שעבר ברישיקש ולא התאהב. לכאורה, עוד מקום בהודו, בעל מאפיינים הודיים שפוגשים בכל מקום בשביל החומוס, אבל בפועל- לא עוד מקום. כולם מוקסמים, מתאהבים, מתמכרים -  לא סתם נדבק לה הכינוי "רישיכיף". שליחנו הנאמן דני אברהמי יצא לעוד טיול של "אופטימיות קוסמית",  ובדרך ראיין מטיילים שפגש ברישיקש. מה הכי אהבו? על מה הם ממליצים? לפניכם
 

כתבה: זוהר צעירי

Description: File:Krishna with flute.jpg

שירן מיכאלי והדס גזית, 27, ב"ש

Description: File:Krishna with flute.jpg

גנגה ביץ' כניסה לחוף נקי. צילום: שירן מיכאלי

"הגנגס מדהים גועש ועוצמתי, ונקי כמו שלא קיים בשום מקום. יש חופים נסתרים ממש כמו בגואה, עם חול שאפשר להיכנס ולשחות. המפלים יפים ושפעי מים -ממש פנינת טבע, השפע של האפשרויות לכל מחפשי הרוחניות, למי שמחפש יוגה מדיטציות על כל סוגיהם, טנטרה, בישול מסאז'ים ובזול. מסעדות ובתי קפה מדהימים עם כל סוגי האוכל ממש כמו בדרהמסלה ומנאלי- ואפילו יותר! ממליצות על הקפה האהוב עלינו, הבבילון קפה (ג'רמן בייקרי) שבלקסמן ג'ולה, שהוא מסעדת הבית, גן עדן לצמחונים, טבעונים, אוהבי "רואו פוד" כל כך טעים ומגוון, כמו שנאמר, רישיכיף- שלווה ואושר שלא נגמרים!"  


Description: article photo

יעל שירין, 35, תל אביב

                       

הגשר. צילום: טלי לנקרי

 "אם תגיעו לטיילת דווקא בכיוון ההפוך לגשרים (בצד המערבי של הגנגס), תוכלו לראות ילדים משחקים קריקט, מעיפים עפיפונים, הודים רוחצים בנהר..מקום נהדר לעשות בו יוגה, "Swami Vivekananda yoga & meditiation school", עשינו שיעור מתחילים מעולה, המורה היה מאוד חמוד ואפילו הסכים לעשות שיעור פרטי רק לשתי בנות כי הגענו מרחוק"


Description: article photo

עדי ארד,32, רמת גן

"אם תעשו מספיק מדיטציה לא צריך בירה" צילום: שירן מיכאלי

"יש ברישיקש אווירה מיוחדת, הנוף המדהים של הגנגס (החלק הנקי), והרי ההימלאיה, שיעורי היוגה והמדיטציה בכל פינה, לחצות את הגשר זו חוויה מכיוון שיחד אתך חוצים עוד מיליון הודים אופנועים ופרות (זהירות לפעמים הן מתנגשות). רק בירה חסרה, אבל אם תעשו מספיק מדיטציה לא צריך בירה. אפשר להסתפק בבננה לאסי בליטל בודהה. אה כן, ושופינג"


Description: article photo

יהונתן ואלחנן קנוף (תאומים), 23, ירושלים

התאומים אחרי רפטינג. צילום: שירן כהן

 "נהר הגנגס מוסיף לעיר נופך מדהים ,מעבר לכמות הלחות המכובדת, והיא גם האפשרות הנעימה ביותר לקרר את עצמך בכיף. אם נודה באמת, כנראה רישיקש היא לא המקום הכי מדהים בהודו, בסך הכל היא עיר די בנאלית, לא רועשת במיוחד לא יפה במיוחד, ולא מעיפה במיוחד. אבל יש משהו בשילוב הזה של הרים ירוקים המקיפים אותך מכל עבר, הגשרים החמודים שמזכירים את סן פרנסיסקו בזעיר אנפין, וכנראה שגם הלחות משדרים לך הרגשה נעימה של קיץ ארצישראלי רק משודרג בצפירות של אופנועים ונסיונות בריחה מדריסה" "אנחנו ממליצים לעשות רפטינג בגנגס, הייתה לנו חוויה מאוד כיפית, המים מאוד קפואים וכל נפילה אליהם מקימה אותך מן השאול אל עולם החיים!"


Description: article photo

טלי לנקרי,35, חיפה

צילום: עדי ארד

"רישיקש הוא מקום מאוד רוחני וקסום עם אווירה טובה, ממליצה להתהלך ולעשות מדיטציה בטיילת הדרומית לראם ג'ולה, בצד המערבי, מקום שיש בו תצפית מדהימה על הגנגס".


Description: article photo

ריימונד כהן,74, גבעתיים

"תחושת שלווה כמו בשוויץ" צילום:  יעל שירין

"מאוד אהבתי את המקומות ליד הגנגס כולל בתי קפה שהשרו תחושת שלווה ונירוונה. ב"סנסקריט קפה", אכלנו אורז עם ירקות אורגניים על הגנגס ועל הגשר רמג'ולה, תחושת שלווה כמו בספא בשוויץ. מעוצב להפליא, אהבתי את האוכל ההודי במיוחד ואת האוכל העממי"


Description: article photo

אפרת דמארי, 26, נס ציונה

 

הפוג'ה על הנהר. צילום: דני אברהמי

 "ברישיקש אין כמו התחושה של החופש, החוף והגנגס. ממליצה על מסעדת  LA SO VA – אוכל מעולה, שירות טוב, אכול כפי יכולתך ב- 350 רופי, רק חשוב להגיע לפני ולתפוס מקום מסודר לשבת ולאכול. בעל המסעדה מדהים ועובד קשה על מנת שהחוויה תהיה מוצלחת והכי חשוב טעימה!"

   
 

 

אז ניסינו בעזרת המטיילים להבין מהו סוד הקסם של רישיקש, ומסתבר כי כמו בדברים הכי טובים, דווקא הפשוט הוא המנצח. הפשטות בלחוש את הרוגע והשלווה, בלטבול במימיי הגנגס, בלעשות תנוחת יוגה או שתיים, לאכול אוכל צמחוני טעים, ו…לנוח מכל הטוב הזה. עדיף עם כוס צ'אי בשקיעה!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *