Categories
ללא קטגוריה

המלצת המערכת

לפני כחודשיים התקבצו להם שוחרי יוגה מכל הארץ לסוף שבוע של לימוד רוחני. דניאלה גכטמן, כתבת האתר ויוגיסטית מושבעת, הסתננה לשורות ברכת השמש ודיווחה מהשטח

סוף השבוע הראשון של מאי. הקיץ רק התחיל לו וכמו בכל שנה גם הקיץ חברו מורי יוגה ומתרגלים מכל הארץ לתרגל יחד ולנקות את הראש יחד בקיבוץ עין שמר. ביום שישי השכם בבוקר יצאו יוגינים ויוגיניות לדרך באחווה ובטרמפים וגדשו בהתלהבות את כרי הדשא ועמדת ההרשמה, משננים את לו"ז הסדנאות, ההרצאות ושיטות התרגול וחושבים מה הכי פחות מבאס להפסיד. 

מזל שהייתי בכנס ואני יכולה לספר לכם איזה שווה היה

 

הלו"ז של הכנס כל כך עמוס שאתה עומד מולו בחוסר אונים כמו ילד בחנות שוקולד (אהמממ, סליחה.. חטיפי אנרגיה) ולא יודע במה לבחור. בכל זאת אני לא מתחרטת על אף אחת מהבחירות שלי כי למדתי והתפתחתי בכל אחד מהתכנים שהששתפתי בהם. כי היה טוב.

 

אני הייתי ולכן אני אספר

אני רוצה את זאת, ואת זאת, ואת זאת, ואת זאת!

סיננתי בזהירות סנדאות מהלו"ז והתחלתי לדלג ביניהן. היו סדנאות שהעבירו מורים מעוררי השראה כמו רחל זולברג, יוגיסטית מדהימה כבת 80 (כל אחד היה חולם על סבתא כזאת), שהתחילה לתרגל בפיפטיז ואחרי שלושה עשורים הקימה את בית הספר הראשון למורים ליוגה. היא גם הקימה את ארגון מורי היוגה בישראל (והיום היא נשיאה שלו). כבר עשרות שנים שהיא מהווה השראה למורים ומתרגלים וביניהם ליאורה קסטנבוים, שגם נכחה בכנס, תלמידה של רחל עוד משנות השבעים מאסכולת הויני יוגה.

 

   מורים מעוררי השראה   

היו גם מורים חדשניים בכנס, אובי ליפשיץ שמביאה רוח של חשיבה ותרגול מחוץ לקופסא וגם רוני ששון שדיברה אכילה מודעת, רפאל עמנואל שהתמקד ביצירתיות בזרימה, רויטל לירון שמלמדת אשטנגה מסורתית אבל בכנס דיברה על יוגה מנטאלית ומיינדפולנדס. הייתה הרצאה נהדרת על איורוודה (הרפואה העממית בהודו) של ליטל סימון על איך מיישמים את השיטה הזו כדרך חיים וסדנת בישול עם רונן אליאס, שלימד מה אפשר לבשל עם גהי (חמאה הודית מזוקקת). בסדנה הכינו מסאלה דוסה וצ׳אטני מדהים ועוד מלא דברים טעימים ובריאים שמביאים את הודו הביתה, רק בשביל זה היה שווה לבוא.

 

אוכל לבטן למנה ראשונה, אוכל לנשמה למנה עיקרית

 

בערב שבת היה מעגל שירה מקודשת יפהפה שהזכיר לי את הודו ועשה לי מזה טוב על הנשמה. איזה מרחיב לב זה להתחכך כל הסופ"ש עם מורים ומתרגלים, לתרגל, לאכול, להאזין למוזיקה וללמוד עם אנשים שחולקים אהבה ליוגה, לא משנה מאיזה סוג. מסביב לכל האהבה הזאת היו דוכני אוכל עם מומו טיבטי (נשבעת!), תבשילים הודים ומאכלים טבעוניים מדהימים. היו דוכנים של ביגוד, ספרים, ציוד ואפילו טיפול מגע מפנק על ערסל (כן כן, בחינם!) וגם טיפול בצלילים עם קערות טיבטיות.                                         

 

יודעים להפניק

 

כדי לוודא שאני לא היחידה שעפה על הכנס, יצאתי לברר עם כמה מהמשתתפים איך הם התרשמו מהכנס ולשמוע מה יש להם להגיד שיגרום גם לכם לפרוש מזרן יוגה.

נא להכיר:

 

ליאת פייקס

מורה לאשטנגה יוגה, ת"א  
 

 

 

Description: article photo

מה את מלמדת?  אשטאנגה יוגה ויוגה המותאמת לצרכי האדם. יש לי סטודיו ביתי בשכונת שפירא בתל אביב ואני גם מלמדת בכמה מקומות בעיר למשל סטודיו נעים, צ'אנדרה יוגה והולמס פלייס. 

מה הביא אותך לכנס? הגעתי לכנס ארגון המורים בכדי ללמוד ולחוות ממורים שונים ולתמוך בארגון שאני חברה בו.

נגיד, היפוטתית, שהקוראים שלנו עדיין לא מתרגלים, איך היית מציעה להם להתחיל? למי שעוד לא מתרגל הייתי שואלת למה את/ה מחכה? 🙂 כדאי למצוא סטודיו קרוב לבית עם שעות נוחות שמתאימות לכם וללכת לשיעור שמתאים לרמת מתחילים. כל שיעור יוגה, מכל זרם, פשוט להתנסות. אם מצאת חיבור מיידי למורה ולשיטה אז נהדר אפשר להתחיל להתמיד,אם לא אז לנסות שיעור אחר, מורה אחר, ביום למחרת, עד שמוצאים את המתאים. כשמצאתם מילת הקסם היא התמדה. להתמיד גם כשקשה.

מה ממש אהבת בכנס? בכנס מאוד נהנתי מהשיעור של אראל בן צדוק. הוא הצליח "לגעת" במילים שלו במקומות שכמורה אני מאוד מתחברת אליהם, קיבלתי כמה כלים חדשים לשימוש וכמתרגלת חוויתי חוויה ריגשית ופיזית נעימה מאוד.


עודד קליינר

מורה להאטה יוגה, רמת גן

 

Description: article photo

מה אתה מלמד? שילוב של וינייוגה לפי דסיקשאר עם האתה יוגה, ו-Yin יוגה. מלמד בסטודיו ביתי, ברמת גן , קבוצות קטנות או פרטי. 

מה הביא אותך לכנס? הרצון ללמוד, ולחוות מורים נוספים, רעיונות חדשים.

נגיד, היפוטתית, שהקוראים שלנו עדיין לא מתרגלים, איך היית מציע להם להתחיל? צריך קודם כל לרצות לתרגל, ולהתמסר לכך. זו לא עוד "התעמלות", צריך להתחיל ממקום של קשב לגוף ולצרכים שלו ולא לעשות שום דבר באופן אוטומטי.

מה ממש אהבת בכנס? הייתה אווירה טובה ומורים מעולים. למדתי הרבה ונהניתי הרבה.


מלינה רימברג

מורה לויניאסה יוגה, רחובות

 

Description: article photo

מה את מלמדת? אני מלמדת ויניאסה, Flow yoga וגם מתמחה ביוגה לנשים בהריון ואחרי לידה.

מה הביא אותך לכנס? רציתי להשתתף בסדנאות שיעשירו אותי כמורה ולחוות יומיים באווירה של יוגה.

נגיד, היפוטתית, שהקוראים שלנו עדיין לא מתרגלים, איך היית מציעה להם להתחיל? לחפש שיעור שמתאים לכם מבחינת השעות, המיקום והרמה (שיתאים גם למתחילים למשל) ולנסות כמה מורים עד שתדעו שמצאתם את החיבור, הכי חשוב לא לוותר ישר בגלל שיעור או קושי כזה או אחר אלא לפעול כדי לחפש שהחיבור הזה אכן יקרה. כל יום שלא מתחילים לתרגל יוגה זה בזבוז. 

מה ממש אהבת בכנס? אהבתי את המגוון של השיעורים והתחומים שהוצע בסדנאות השונות. כל אחד יכל להכנס לסדנה שמעניינת אותו וקשורה לתחום שאותו הוא מלמד/מתרגל או להכנס לסדנה בתחום חדש.

 

 

מסקנה מהכנס השנה: שנה הבאה חובה!

 

 

                              

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *