Categories
ללא קטגוריה

ויזה להודו – כל מה שרציתם לדעת ואפילו קצת יותר

כניסה להודו מחייבת הפקת ויזה. מהם סוגי הויזה האפשריים? איך מוציאים ויזה להודו ואיפה? כל התשובות והמידע הרלוונטי המעודכן ביותר על הוצאת ויזה להודו

ויזה להודו

מאת צוות האתר

הדבר הראשון והבסיסי ביותר שאתם צריכים לדעת הוא שיש שני סוגי ויזה עיקריות שרלוונטיות לישראלים הנוסעים לטייל בהודו:

  1. ויזת תייר- ויזה הניתנת לתקופה של חצי שנה ממועד הוצאתה, וזאת הויזה המתאימה לאנשים המתכננים טיול ממושך בהודו.
  2. ויזה לחודש הנקראת VOA- ויזת (VOA (Visa On Arrival היא ויזה הניתנת ל-60 יום ונכנסת לתוקף ברגע ההגעה להודו. ויזה זו מתאימה לביקורים קצרים בלבד ואין אפשרות להאריכה.

עכשיו שאתם יודעים מה הן האפשרויות העיקריות ואתם יודעים מה התכנון שלכם לטיול (טיול של שבועיים עד חודש או טיול תרמילאי ארוך), תוכלו להמשיך ולקרוא מידע מפורט יותר על הויזה המתאימה לכם ועל ואופן הנפקתה בהמשך המאמר.

שימו לב! מי שנכנס להודו ממדינה שכנה או מי שצריך ויזת מעבר (תוקפה עד שלושה ימים בלבד ומתאימה לקונקשנים ארוכים בין טיסות וכו’) לא שכחנו אתכם! תוכלו למצוא את כל המידע החשוב לכם בהמשך המאמר.

 

המאמר על ויזה להודו, התחיל כהודעה בפורום עבר גלגולים רבים ואף ממשיך להתעדכן. המידע נאסף ממקורות רבים, אומת ועודכן ע”פ מקורות רשמיים (הודים ואחרים), ואף עודכן ואומת ע”י גולשים בפורום ומטיילים שונים. ככל הידוע לנו זהו המידע המדוייק והעדכני ביותר בנושא ויזה להודו, אבל כמו כל דבר הקשור להודו – “הכל אפשרי” ולא כדאי להסתמך על מאמר זה בלבד, אלא לודא ולבדוק לפני שמתכננים, בעיקר אם מדובר בטיול מורכב. נשמח להצעות שיפורים עדכונים וכיוצא בזאת.

הודו היא מדינה המצריכה ויזה על מנת להיכנס אליה. במידה ותגיע ללא ויזה מתאימה, תימנע מכם הכניסה למדינה. סיכמנו עבורכם במאמר פשוט, עדכני ומפורט את הנושא המורכב הזה של ויזה להודו.

https://hodu.co.il/sites/default/files/uploaded_files/images/mendy_visa%20001.jpg

הרצאה של דני אברהמי ב”למטייל” על ויזה להודו מקיץ 2016

ויזה להודו- ויזה עד שישה חודשים- ויזת תייר

ויזת תייר ניתנת כיום לתקופה של עד (שימו לב למילה עד) שישה חודשים. משיקולים שונים אנשים מסויימים מקבלים ויזות קצרות יותר, למשל אנשים שקיבלו ויזות לשלושה חודשים בלבד. הסיבה לא מוסברת על ידי השלטונות ההודים וישנן ספקולציות רבות, אבל אלו רק ספקולציות. למעשה אף אחד לא יודע למה יש כאלה שמקבלים פחות, אולי זאת קארמה.

בעת מילוי הטפסים יש מקום להכניס תאריכי טיסות. לרוב יעדיפו לתת לכם ויזה התקפה לקצת מעבר לתאריכים אלה.

חשוב מאוד! שימו לא שלא מתייחסים לתאריך ההגעה שלכם! הויזה תקפה מיום הפקתה ולא מיום הכניסה להודו! מומלץ להוציא את הויזה כשבועיים לפני הטיסה.

כניסות כפולות ומרובות – Multiple – ניתן לבקש ויזת תייר רגילה עם כניסה כפולה להודו. כלומר אתם יכולים (בזמן תוקף הויזה) לעזוב את הודו ולחזור אליה שוב, כל עוד הויזה עדיין תקפה. אם אתם מחדשים את הויזה מחוץ להודו תוכלו לקבל בשנית ויזת Multiple.

לגבי הנחיות ויזת תייר ניתן לקרוא (באנגלית) באתר משרד הפנים ההודי.

ויזה להודו- ויזה עד חודש- ויזת VOA

VOA- Visa On Arrival– ויזה בהגעה.

בשנת 2014 שינו ההודים את חוקי הויזות, והצטרפה ויזת Visa On Arrival –VOA, שהיא ויזה אשר מקבלים בעת הנחיתה בהודו. הויזה מאפשרת שהות של 30 יום בהודו וניתן להוציאה דרך האינטרנט בתהליך פשוט יחסית, בסופו מקבלים אישור ETAElectric Travel Authorization-. בצורה זו אין צורך לצאת מהבית עם הדרכון אל משרדי הוצאת הויזות על מנת לקבל ויזה.

חשוב לשים לב שהויזה תקפה רק ל-60 יום, אז אם אתם רוצים להימנע מלחץ זמן בטיול, מומלץ להוציא ויזת תייר רגילה, תוקף ה-ETA גם הוא 60 יום. בנוסף, אם אתם רוצים ויזה ברגע האחרון אז מומלץ להנפיק אותה לא יותר מאוחר מ-10 ימים ממועד הנחיתה שלכם (קחו בחשבון חגים הודים או יהודים, וסופ”שים שיכולים לעקב את הנפקת הויזה). מומלץ לא ויזה זו אין אפשרות להאריך.

פרטים נוספים על החידושים בתחום הויזה ועל אופן הפקת VOA תוכלו לקרוא במאמר שלנו- רפורמה בויזה להודו-נובמבר 2014

https://hodu.co.il/sites/default/files/uploaded_files/images/image010(4).jpg

ויזה ‘במקום’ בשדה התעופה הבינ”ל בקרלה. צילום: צוות האתר, 2014.

ויזה להודו – הפקת ויזה בישראל

השגרירות ההודית פועלת דרך חברת מיקור חוץ, כלומר השגרירות לא מתעסקת עם התיירים באופן ישיר. היא מקבלת דרכונים ומסמכים מוכנים מחברת ש.מ אשרות שנמצאת איתה בהסכם (לצורך העניין, גם סוכן הנסיעות שלכם יוציא ויזה דרך ש.מ אשרות ולא מול השגרירות באופן ישיר).

ניתן להוציא ויזה להודו באחת התחנות בארבע הערים הגדולות: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. בתחנות אלו ניתן לבקש ולקבל אישור אלקטרוני מיידי לבקשתך, ולאחר כ- 6 ימי עבודה לאסוף את הדרכון. התהליך מבוצע במקום על ידי מילוא טופס אונליין, ואין יותר מילוא של הדפים הישנים. ניתן גם להגיע עם הטפסים מלאים מבעוד מועד ורק למסור אותם. פרטים נוספים על התחנות בכתבה הבאה.

זמן הפקת הויזה יכול להשתנות בתקופות השנה בהתאם לחגים. בשגרירות מפיקים את הויזות בתוך 5-7 ימי עבודה (ימי שני עד חמישי, לא כולל חגים הודיים וחגים ישראלים), לאחר מכן הדרכונים מועברים לחברה וזו תיצור איתכם קשר להגיע לאסוף את הדרכון שלכם.

ויזה להודו- טיפים חשובים

כאמור הפקת הויזה בקונסוליה אורכת 5-7 ימי עבודה (ימים ב’-ה’, לא כולל חגים), על כן יש לשים לב שמגישים בקשה לויזה מספיק זמן לפני הטיסה.

ודאו מראש כי יש ברשותכם את המסמכים הבאים:

  • דרכון בתוקף לשנה עם דף ריק משני הצדדים עליו תונפק האשרה.
  • טופס מקוון מלא וחתום בעמודים הראשון והשני.
  • 2 תמונות פספורט עדכניות וזהות מחצי השנה האחרונה.

מי שלא נולד בארץ ואין לו אזרחות נוספת מחויב לצרף מכתב הצהרה באנגלית עבור הקונסוליה ההודית, חתום על ידי הלקוח, שאין לו אזרחות נוספת.

במידה וברשותכם דרכון חדש מהשנה האחרונה, עליכם לצרף את הדרכון הקודם או להוציא ממשרד הפנים תדפיס כניסות ויציאות עבור 7 השנים האחרונות יחד עם מכתב הצהרה מדוע אין ברשותכם דרכון קודם.

תוקף: ויזה להודו תקפה מיום הוצאתה. שימו לב! ברגע שקיבלתם ויזה השעון מתחיל לדפוק ולא ברגע שנחתם בהודו. הויזה לא מחכה ולכן מומלץ להוציא אותה במועד קרוב לטיסה ולא להקדים יותר מידי. כמובן שלא כדאי לדחות לרגע האחרון ביותר. אם לא השתמשתם בויזה בגלל סיבה זו, תאלצו להוציא ויזה חדשה ולשלם שוב. כיוון שכל דמי הטיפול הם בלתי ניתנים להחזרה.

תשלום: התשלום בש.מ אשרות מתבצע במזומן, ונכון ליולי 2016 עולה 245 שקלים.

טפסים: מילוא הטפסים מתבצע באינטרנט באתר הויזות ההודי.

לפניכם צילום טפסי ויזה עם הערות שיסייעו לכם במילוי הטפסים (לחצו להגדלה):

Visa1.png

Visa2.png

Visa3.png

טיפ קטן –  מי שעוסק בצילום או בעולם המדיה, מומלץ שיבחר בעיסוק פרטי או בעיסוק אחד כדי למנוע בילבול בין ויזת תייר לויזת עיתונאי (התוצאה עלולה להיות סירוב לויזת תייר). במידה ומציינים עיסוק “סטודנט” יתכן ותדרשו להציג תעודת סטודנט.

Visa5.png

Visa5.png

ויזה להודו- ויזת מעבר (Transit) 

ניתנת לתקופה של 15 יום למי שממשיך מהודו מיד למדינה אחרת ואינו מתכוון לשהות בה ממש, למשל מי שממשיך ישירות לנפאל או בטיסה הביתה. ניתנת בקלות יחסית בהצגת כרטיסי המשך כלומר הוכחה שאתם מתכוונים לצאת מהודו תוך שבועיים. מי שמחכה לו המתנה לקונקשן בשדה תעופה בהודו ורוצה לצאת לכמה שעות להסתובב בעיר, צריך גם הוא להוציא ויזת מעבר.

שימו לב! לא ניתן להוציא ויזת מעבר בשדה התעופה עצמו! חייבים להוציא את הויזה מראש.

ויזה להודו – נהלי כניסות ותקופות צינון

בעבר הייתה קיימת תקופת צינון בין הויזות. אם נגמרה לכם הויזה לא יכולתם לחדש אותה במדינה אחרת ולהיכנס שוב. הנוהל הזה בוטל בשנת 2013 וכיום ניתן לחדש את הויזה במדינות אחרות.

ויזה להודו לא ניתנת להארכה ולא ניתנת להמרה לסוג ויזה אחר. גם אם סיפרו לכם שעורך דין הודי יעשה עבורכם את השירות המפוקפק או שבמידה ותירשמו לבית ספר למוזיקה/יוגה תקבלו הארכה או ויזת סטודנט. לא כדאי להסתמך על סיפורים כאלה.

ויזה להודו- הוצאת ויזה להודו בחו”ל 

ויזה להודו ניתן להוציא בכל מדינה בעולם שיש בה שגרירות/נציגות של הודו (המטפלת בלאומים זרים). התהליך דומה אך לא זהה בכל מדינה ומומלץ להיכנס לאתר השגרירות ההודית של אותה מדינה. למשל שגרירות הודו בצרפת או ניו זילנד תנפיק ויזות תייר גם לישראלים. בארצות רבות הוצא הטיפול לקבלן משנה כמו בארץ, ולמשל באוסטרליה ובאנגליה התהליך מתנהל דרך האינטרנט.

הוצאת ויזה מנפאל- כמו בארץ גם בנפאל הוצא מכרז לטיפול בנושא ויזה להודו שעבר לבנק נפאלי בשם SBI.
ישראלים רבים דיווחו לנו כי מנפאל קיימת בעייתיות להוציא ויזה ל-6 חודשים וכי הנציגים ההודים בקטמנדו ופוקרה נותנים כברירת מחדל ויזה ל-3 חודשים בלבד. עם זאת, 6 חודשים הם מקסימום מוגדר לויזת תייר בהנחיית ממשלת הודו, כך שאם מתווכחים ומתעקשים איתם שם בנפאל, ניתן לקבל גם 6 חודשים, ושמענו על ישראלים שעשו זאת והצליחו. דווחו לנו כאן בתגובות על משך הויזה להודו שקיבלתם במקומות שונים בעולם.

הוצאת ויזה מסרי לנקה- ניתן להוציא ויזה להודו מקולומבו ומקנדי.
אין צורך להגיע לשגרירות עצמה, אלא למשרדים של חברה בשם IVS שמטפלים בויזות להודו. יש למלא טפסים מקוונים ולבוא עם עותק מודפס או לחילופין לשלם למשרד סמוך שם ימלאו לכם את הטפסים (בעלות של 300 רופי סרי-לנקי). צריך 2 תמונות פספורט או להצטלם במקום(כ-250 רופי). עליכם להגיש את הטפסים ולשלם 5,800 רופי. תקבלו קבלה עם תאריך בו תידרשו למסור את הדרכון (בשעה 09:00 בבוקר).

את הדרכון עם הויזה המוכנה אוספים מהמשרד עוד באותו יום או ביום למחרת ההגשה. התהליך אורך עד עשרה ימים בסך הכל. משרדי החברה ממוקמים בערים: קולומבו, קנדי וג’אפנה. המשרדים פתוחים בימי שני עד שישי; הגשת מסמכים בין השעות 08:30-14:00, הגשת דרכונים בין השעות 09:00-11:00 ואיסוף דרכונים בין השעות 16:00-17:00.

כתובת המשרדים בקולומבו- IVS LANKA PVT LTD No 129, Philip Gunawardena Road, Thunmulla Junction Colombo-04

לפרטים נוספים-המטיילת ליגל שלמה הוציאה ויזה בסרי לנקה וסיפרה לנו על התהליך.

https://hodu.co.il/sites/default/files/uploaded_files/images/srilanka%202(1).jpg

ויזה מסרי לנקה. תמונה: ליגל שלמה

הוצאת ויזה מתאילנד- גם בתאילנד תהליך הפקת הויזה מתנהל מול חברת מיקור חוץ, IVS GLOBAL Pvt Ltd, הממוקמת בבנגקוק. הויזה המופקת בתאילנד היא ויזה ביומטרית. יש למלא את טפסי הגשת הבקשה לויזה באינטרנט ולמסור אותם לסוכנות באותו אופן שמגישים את הטפסים בארץ. הויזה מופקת בתוך 6 ימי עבודה ומחירה 1,700 בהאט.

שימו לב! הנוסעים מתאילנד להודו נדרשים להציג גם כרטיסי טיסה הלוך-חזור מהודו ובוקינג למלונות לשני הלילות הראשונים בהודו לפחות, כך על פי מטיילים ישראלים. הדרישה הרשמית היא בוקינג במלון לשבועיים לפחות.

כתובת המשרדים בבנקוק- 22nd floor, building name: 253 Asoke, Opp: Rutnin Eye Hospital, Soi 21, Sukhumvit, Bangkok
שעות פעילות: שני עד שישי. מסירת טפסים בין השעות 08:30-14:00 ואיסוף דרכונים בין 16:30-17:30.

ויזה להודו – שאלות ותשובות

1) האם ניתן לטייל בהודו מעבר לחצי שנה הניתנת בויזה?

זה אפשרי. בסיום הויזה ניתן לעבור למדינה שכנה (סרי לנקה, נפאל) ולהוציא שם ויזה חדשה לחצי שנה. אין אפשרות להוציא ויזה חדשה אם הויזה הקיימת אינה לקראת סיומה.

2) האם יש מדינות שעושות בעיות בהוצאת ויזה להודו?

אין דבר כזה. כל השגרירויות עובדות לפי אותן נהלים. באותו הקשר, גם אין אפליה נגד ישראלים בויזות, תיירים מכל המדינות מקבלים את אותן הויזות על פי אותם נהלים.

3) האם יכולים לסרב להפיק לי ויזה?

כן, אך זהו מקרה קיצוני. במקרה של תיק פלילי או עברות ויזה קודמות השגרירות יכולה לסרב להוצאת ויזה.

אם לא מצאתם תשובות על כל השאלות שהיו לכם בנושא הזה אנא בצעו חיפוש באתר על המילים “ויזה להודו”. אם  עדיין לא מצאתם תשובה אל תהססו לשאול בפורום מטיילים בהודו

נשמח לקבל עדכונים, הערות, תיקונים והשגות בנושא

נסיעה טובה וד”ש להודו מאיתנו!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *