Categories
ללא קטגוריה

ושישט

ושישט (Vashisht) הוא כפר הררי קטן שנמצא כשלושה קילומטרים ממנאלי, קרוב אליה אך מספק אוירה וחוויה שונה לגמרי. הכפר מושך אליו מדי שנה מאות מטיילים שרוצים להנות משקט מופתי, נוף עוצר נשימה ונהר מרשים בעוצמתו, שמחלק את ושישט ומבודד אותה ממנאלי הסמוכה. אווירה כפרית אותנטית, מטעי תפוחים והליכה ברחובות צרים וקסומים.

כדי להגיע לושישט ניתן לקחת אוטו ריקשה ממנאלי במחיר מאה רופי לכל היותר. נסיעה מאולד מנאלי עולה מעט יותר. כמו כן, העונה בושישט נפתחת לקראת סוף מרץ, ולפני כן מרבית המסעדות והגסט האוסים במקום עוד לא פעילים. זרם החשמל בושישט לא זורם באופן קבוע, ולכן כדאי לקחת בחשבון שהכספומט לא תמיד פעיל. כמובן שחשוב לגלות את החוקיות וללמוד מתי להתקלח…

 נופי ושישט. צילום: צוות האתר.

בסוף מעלה הרחוב של החנויות, איפה שתוריד אתכם הריקשה, יש את הכיכר הידועה של וושישט. בכיכר יש נשים הודיות שיציעו לכם להצטלם עם ארנבים, וגם גם כמה מסעדות טובות ומוכרות עליהן נפרט בהמשך.

רוצה תמונה עם ארנב במקום? צילום: צוות האתר

סמוך לכיכר יש מקדש יפה ששווה לבקר, ומעיינות חמים טבעיים בהם ההודים נוהגים להתקלח. בשעות פחות עמוסות גם תוכלו להנות בפרטיות ממי הנביאה החמה. מקור המים במעיינות נמצא בעומק האדמה והם חוויה מיוחדת ומרגיעה בכל יום, על אחת כמה וכמה, ביום סגרירי וקריר.

במעלה וושישט יש את המפלים המפורסמים – כדי להגיע אליהם חוצים את ושישט וממשיכים ללכת בטבע היפיפה עוד כשעה וחצי עד המפלים המרהיבים. אפשר לשכשך רגליים ואם תמצאו מקום נוח – תוכלו גם ממש לטבול ולהתרענן!

עוד מקום שכדאי לציין הוא בית היתומים הפעיל זה מספר שנים, שמחפש תדיר מתנדבים אשר יכולים להגיע לשם ולהקדיש מעט מזמנם עבור הילדים השוהים בו. אם תבואו עם גיטרה ועם חשק לשחק שחמט או להרכיב פאזל- הם לא יידעו את נפשם מרוב שמחה. בית היתומים נמצא בכניסה לכפר. אין שילוט לשם אבל אם תשאלו יגידו לכם מיד כיצד להגיע.

ושישט אמנם אינה גדולה אך יש בה מספר מסעדות טובות ומומלצות:

הקוריאנית – ליד בית הספר המקומי.  אוכל טיבטי יוקרתי, מכינים סושי מצוין  .

״פאפו פלייס״ קצת לפני הבית ספר. מסעדה טובה מאוד, טעמים חזקים של תבלינים. מי שחולה פאפו יכין לו תרופות. הייחודיות של המקום הוא בעבודה עם הרבה תבלינים טריים, אין ווי פי.

המקום של גאנש – ממוקם בכיכר. ידוע בשקשוקה המוצלחת שלו, הוא מכין בעצמו הרבה ממרחים – פסטו , ממרח חרדל, חציל בלאדי בטחינה- הוא מאוד אוהב לבשל לאנשים , יודע לתבל טוב סלטים ובכלל , יש האומרים עליו ״ערב לחיך הישראלי״ איש מאוד נעים ואיכפתי.

הטיבטית – מסעדה ידועה וטובה. ממקומת באזור הטמפל, יש ווי פי.

הנוף באזור ושישט הוא כאמור, הררי, ובעלייה (המפרכת) לכפר תוכלו לראות את הגבעות המנוקדות בבתי התושבים, בתי קפה וגסט האוסים המפוזרים בין אורוות סוסים ובתי המקומיים. הגסט האוסים בושישט יותר זולים מאלו במנאלי, אם כי מעטים יעדיפו לשהות בכפר.

מטיילים שכתבו לנו ממליצים על הגסטהאוס “בוד ניוואס” Bodh Niwaas, אשר נפתח רשמית ב-25 למרץ: “וישו הוא המנהל והוא בחור ממש מיוחד, הוא צעיר והוא ממש אוהב ישראלים. יש להם גם מסעדת גג בשם “מוכנטועכן” מהזוהן. וישו יכול ושמח לעזור לישראלים באשר הם, והוא כבר כמה שנים בין האמפי לושישט.

מי שמחפש שקט ומרחק מהמוניות ותיירותיות, ושישט תעשה את העבודה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *