Categories
ללא קטגוריה

טיסה להודו

החלטתם להגיע להודו? במאמר זה ניתן לכם את כל הטיפים ונמליץ לכם על האפשרויות הטובות ביותר לגבי טיסה להודו ונפאל. נבין כיצד מגיעים אל מדינות אלו, ומהם הדברים החשובים שצריך לדעת בעת שמזמינים כרטיס טיסה להודו. כמו כן ניתן לכם טיפים בסוף המאמר איפה ניתן להזמין כרטיסים טובים.

 

                הידעתם?  הודו יותר קרובה מלונדון!

טיסה להודו – אז מה מרחק הטיסה להודו?

הודו נשמעת לכם רחוקה, נכון?  אז זהו שלא כלכך, ברמה הגאוגרפית לפחות.  למעשה, המרחק אל הודו שווה בערך למרחק ללונדון (!)  אך אנו חושבים על הודו כאל מקום רחוק,  עולם אחר,  וזה טבעי.  מה גם,  שלא ניתן לטוס בימינו עדיין טיסה ישירה ובקו ישר אל הודו בשל היעדר יחסים עם מדינות ערב,  בעיקר סעודיה.  לכן,  5 שעות הטיסה המוכרות אל לונדון, לא תופסות במקרה של הודו.   הטיסה הישירה היחידה אל הודו היא של אלעל למומבאי, המקיפה את סעודיה ואורכת כ-8 שעות.  טיסות אחרות דרך ירדן מצריכות החלפת מטוס בעמאן,  ומשם אכן 5 שעות טיסה אל הודו,  אך החלפת המטוסים עושה את זמן הטיסה ברוטו, שוב למשהו בחוויה קצת יותר ארוך. החל משנת 2015 לצערנו הישראלים החברה הירדנית RJ הפסיקה לטוס להודו בשל מגבלה בכמות המטוסים שלהם.

טיסה להודו – כרטיס אלקטרוני

הטיסה בימינו נעשית באמצעות כרטיסים אלקטרונים (E-ticket),  לכן אין צורך בהכרח להיפגש פיסית עם סוכן הנסיעות שלך.  הכרטיס נשלח אליך באמצעות אימייל.  במדינות המערב מספיק להגיע עם הדרכון אל שדה התעופה, ובדלפק הצ’ק-אין – יאמתו את זהותך וימצאו את הכרטיס שלך לבד במערכת.   בהודו לעומת זאת,  מערכת סינון האנשים בכניסה לטרמינלים של שדות התעופה השונים קפדנית יותר,  כדי למנוע כניסת קבצנים וכולי,  וללא כרטיס אי אפשר להיכנס.  לכן כאשר אתם שם,  בין אם בטיסה פנימית או בטיסה בינלאומית היוצאת מהודו, הקפידו להדפיס את הכרטיס האלקטרוני שלכם במדפסת על נייר רגיל.  הכניסה לטרמינל מותרת עד 4 שעות לפני הטיסה, לכן אל תתכננו על לילה בשדה התעופה אם הטיסה שלכם מוקדם בבוקר.  קצת הודו… אבל זה עדיין כך. במקרה ולא עשיתם זאת, השומרים יפנו אתכם באדיבות לחלון כלשהוא שבו שירות הדפסה במדפסת,  קרוב לוודאי בדלפקי רכישת הכרטיסים של החברות השונות,  כאלו שהקהל הרחב כן יכול להיכנס אליהם.

אפשרויות טיסה להודו

אוקיי אז הבנו קצת על הכרטיסים והמרחקים.  איך יודעים באיזו חברה, ואיפה לקנות את הכרטיסים?

קיימות 3 גישות שונות באשר לטיסה להודו,  על פי היכרותי עם מטיילים וגם נסיוני האישי בכל אחת מהגישות – אפרט:

  1. אלעל – הטיסות של אלעל מעט יותר יקרות, אך הרושם על חברת התעופה הלאומית שלנו של בטיחות וביתיות משחק תפקיד אצל ישראלים רבים,  ואולי לעיתים אצל ההורים שלהם, שרוצים להרגיש ביטחון לפי התדמית המשווקת. הטיסה עם אלעל מורידה לעיתים את מפלס החרדה,  הקיימת אצל נוסעים רבים להודו.  שימו לב כי בניגוד לעבר, אלעל לא נוחתים בדלהי,  אלא במומבאי בלבד.  רכישת כרטיס טיסה עם אלעל לדלהי – משמעו טיסת המשך בחברה הודית ממומבאי לדלהי. הקפידו וודאו על זמן מספיק לקונקשן, קיימים מקרים בהם נוסעים התלוננו על כך שפספסו את הקונקשן שסודר להם על ידי אלעל. בשנים האחרונות ראינו ירידה באטרקטיביות של טיסות אלעל להודו, תרמו לכך המחירים הגבוהים יחד עם איכות טיסה נמוכה ביחס לחברות האחרות. לאחרונה, כפי שפירטנו במאמר מספטמבר 2014 “שינויים בהרגלי הטיסה”, עולה שוב קרנה של החברה והטיסות מתמלאות בשנית.

 

  1.  חברות ערב(ירדן,  נסיכויות) –עד היום החברות הערביות היוו את אחת האופציות המקובלות ביותר לטיסה למזרח ולהודו בפרט. בניגוד למה שאנחנו עלולים לחשוב, החברות הערביות הן חברות מצויינות, ברמה עולמית; הדרך קצרה יותר, זולה יותר ואיכותית יותר.  בין אם בטיסה (כמעט) ישירה של החברה הירדנית רויאל ג’ורדניאן RJ  (כ-5-6 שעות עם קונקשן בעמאן) ובין אם חברות הנסיכויות השונות (2 טיסות, דרך עמאן של 3 שעות כל אחת)– קטאר, בחריין, אבו דאבי וכווית הן חברות איכותיות ביותר. במדינות המפרץ קיימת אשרה לישראלים לעבור בשדות התעופה בלי לצאת.  ישראלים רבים כאמור אוהבים את הדרך הזו,  אך אחרים נרתעים עקרונית מלטוס דרך מדינות ערב משיקולים של הסכסוך הישראלי ערבי, במיוחד לאור ההתפתחויות של קיץ 2014. קיימת גישה שאומרת כי דווקא בחברות כאלו בטוח יותר לטוס מאשר עם אלעל.  השיקול הבטחוני מתווסף להצהרה של חברת רויאל ג’ורדניאן כי היא מפסיקה את טיסותיה להודו.     קיימת אפשרות להגיע לעמאן בדרך קרקעית ולטוס משם,  בין אם באופן עצמאי או על ידי חברה המארגנת זאת.

 

  1.  חברות אחרות– בעיקר מהאזור של המזרח התיכון ואסיה- הן דרך פופולרית להגיע להודו בעיקר עבור מי שזמנו שפר עליו אך הכסף לא. איכות הטיסה, בהשוואה לחברות הערביות, נמוכה יותר, וההמתנה בשדות התעופה במוסקבה וקייב יכולה להיות ארוכה. יתרונן במחיר האטרקטיבי, שמושך תרמילאים.  בין חברות אלו ישנן אוקראינה (Aerosvit), רוסיה (Aeroplot) ואוזבקיסטאן. אפשרות נוספת היא חברת אתיופיאן שלה טיסות מצויינות ולא ארוכות .  בידקו אפשרויות לכרטיסים זולים דרך מדינות אלו!

טורקיש איירליינס בין אם אתם רואים בטורקיש קטגוריה 2 או קטגוריה 3…  ישראלים רבים טסים דרך איסטנבול. טורקיש מפעילה גם היא קו להודו, עם קונקשין באיסטנבול.  זוהי אינה האפשרות הזולה יותר אם כי אין ספק שמדובר בחברה שמפעילה טיסות איכותיות.  לצערנו האירועים האחרונים בטורקיה מרתיעים ישראלים רבים מלטוס דרך ארץ זו. בעבר היה קו דרך מדינת אזארביג’אן להודו ומטיילים רבים נהנו מכרטיסים מוזלים אך קו זה הפסיק לעת עתה.

 

  1.  טיסה דרך אירופה קיימת גם גישה רביעית – טיסה דרך אירופה – קצת “חוזרים אחורה” לפני שמגיעים להודו אך בהחלט ניתן למצוא דילים זולים דרך מדינות אירופאיות להודו.

 

טיסות ישירות לדלהי?

עד 1998 הופעל קו טיסות שהרבה מכם ודאי תוהים לאן אבד; דלהי-תל אביב של אייר אינדיה. החברה הפסיקה את הטיסה בקו זה בעקבות קשיים כלכליים. כבר תקופה ארוכה שבין משרדי התיירות הממשלתיים והחברה ישנם דיונים על חידוש הקו של אייר אינדיה לארץ. וכולנו מחזיקים אצבעות…

 

אז ככה נראית סעודיה?    צילום: hodu.co.il

טיסה להודו – תנאי השינוי של הכרטיס

כאשר רוכשים כרטיס טיסה,  כדאי לבדוק עם הסוכן מהם תנאי השינוי שלו.  זאת משום שקיים סיכוי גבוה יותר בטיול ארוך למזרח,  שנרצה לשנות את מועד החזרה, ולעיתים גם את היעד ממנו חוזרים (!) באופן כללי קיים גם תוקף לכרטיס ויש לבדוק אותו ולוודא שהוא בין 6 ל-12 חודשים.  ברוב הכרטיסים למזרח תנאי השינוי סבירים – כלומר קיים תשלום קטן 50-150 דולר,  ולעיתים שינוי ראשון בחינם אך כמובן יש לוודא מול סוכן הנסיעות, ומומלץ לעבוד עם סוכן נסיעות זמין, אמין ובעל תודעת שירות, כזה שנוכל לדבר איתו גם באמצעות מייל או טלפון כאשר נהיה בחו”ל במידה ואנחנו רוצים לברר או לשנות כרטיס.

רשימת כרטיסי הטיסה המומלצים של האתר שלנו – הטובים ביותר להודו

טיסה לנפאל – כרטיס לנפאל

ההגעה לנפאל,  היא מסורבלת מעט לפחות כמו ההגעה להודו,  אם לא יותר.  אין כלל טיסות ישירות לנפאל מישראל ולא היו,  כלומר יש לעבור במדינה כלשהיא בדרך.  מטיילים רבים בוחרים בהודו כמדינת התיווך בשל המחיר הזול יותר,  אך משמעות הדבר – לפחות 3 טיסות עד נפאל! מכיוון שרק להגיע להודו לוקח לפחות 2 טיסות.  אלא אם כן  משתמשים באלעל למומבאי וכרטיס ממומבאי לקטמנדו שאינו תדיר כלכך.     אפשרויות נוספות להגיע ב-2 טיסות לנפאל הן דרך בנגקוק, וגם דרך טורקיש – אפשרות זולה וחדשה החל מקיץ 2013, ופתיחות יותר של ישראלים לטוס דרך טורקיה בעקבות הפשרה מסויימת במתיחות שהיתה ביחסים.   נוסעים אחרים לנפאל עושים זאת דרך אירופה או מדינות חבר העמים.

יצויין כי שגרירות נפאל בישראל עושה מאמצים לגרום לטיסות ישירות,  ובהתחשב בעובדה שיש כ-10,000 מטיילים ישראלים בשנה טסים לנפאל, זהו דבר שעשוי להיות רווחי לחברות התעופה, באופן עונתי, ועשוי להגדיל את כמות התיירים לנפאל.   עד היום חברת אלעל לא מצאה את הדבר כדאי, ולחברת רויאל נפאל אין מספיק מטוסים להקצות ואלו שקיימים עושים דרכם בקוים לאירופה ולא לישראל.  בשגרירות נפאל מאמינים כי קיומו של קו כזה יגדיל את האטרקטיביות ואת כמות התיירים מישראל לנפאל משמעותית.

ההימאליה ההודית מחלון של מטוס

טיסות פנים בהודו

טיסות פנים בהודו הגדולה הן תענוג.   באם חשקה נפשכם בדילוג מאזור לאזור בהודו במהירות – הרי שהדרך הטובה ביותר היא בטיסה.  (או שתבלו ברכבות ואוטובוסים של יום יומיים ואף שלושה במקרים רחוקים במיוחד כמו שעושים תרמילאים דלי תקציב רבים).

בכל רחבי הודו קיימים שדות תעופה רבים, וחברות התעופה נהדרות, ביניהן spice jet,  indigo, air india,  goair, jet ועוד. המחירים של טיסות פנים הם רגילים למדי ואל תצפו שבדומה לדברים אחרים בהודו גם כאן המחירים יהיו נמוכים מהמציאות שאתם רגילים אליה, אם כי במקרים מסויימים תוכלו למצוא מחירי מציאה בהזדמנות, כמו בכל מקום בעולם.

החוויה של טיסת פנים,  גם בטיסות קצרות,  היא בדרך כלל פנטסטית. לעיתים בטיסות של 3 שעות תקבלו ארוחה מפוארת עם עוף בקארי ומפיות בד רקומות, גם באוויר הודו נותנת את החוויה הזאת.

 צורות להזמין כרטיס לטיסת פנים בהודו:

  1.  באינטרנט, אתרים רבים כמו rediff, make my trip , yatra וכו’.
  2.  דרך סוכני הנסיעות המקומיים(הנמצאים בכל מקום בהודו).
  3.  דרך סוכני נסיעות בארץ. בדרך כלל המטיילים טיול ארוך לא יעשו זאת, מכיוון שקצת יותר זול ברוב המקרים לקנות שם,

אך מי שמתכנן טיול קצר או רוצה לדאוג לטיסת המשך בהגעה להודו כדאי לו לשקול זאת.

  1.  בדלפק שדה התעופה.

מטיילים רבים, במיוחד במומבאי שיתפו אותנו כי קל היה להם להגיע לשדה התעופה בספונטניות המאפיינת טיול בהודו ולרכוש כרטיס. הנוחתים במומבאי הודו – דיווחו כי קל היה להם להגיע לדלפק ולרכוש כרטיס זול ומיידי לאחת מהטיסות התדירות מאוד לדלהי (כל שעה לערך) או ליעדים בדרום הודו.

חברות תעופה הודיות בטרמינל לטיסות פנים, דלהי.    צילום: דני אברהמי 

מניילים את התיק הגדול! שדה תעופה פנימי בהודו

טיסה להודו – ביטול טיסה.

מטיילים רבים שואלים גם לגבי אפשרות של ביטול הכרטיס טיסה להודו מראש לפני היציאה, במיוחד לאור חרדה מסוימת בקרב נוסעים להודו. ללא קשר למדיניות של חברות התעופה קיים היום חוק בארץ המחייב כל עסק ובכלל זה חברות תעופה להסכים לבטל את העסקה תוך 14 יום מרגע ביצוע העסקה ב100 שקלים או 5% מהעסקה – הנמוך ביניהם (ובלבד שיש 7 ימים עסקים מרכישת הכרטיס ועד למועד הטיסה).   בלי קשר, לכל חברת תעופה וכרטיס תנאי ביטול שונים ויש לבדוק זאת מול הסוכן.  יש להתייעץ עם סוכן הביטוח על כיסוי במקרה חירום של ביטול טיסה.   אל תשכחו לעשות ביטוח המתאים להודו ונפאל.

טיסה להודו – מחירי הטיסות

איך מוצאים את הכרטיסים הזולים?   שאלת מליון הדולר אותה כולנו שואלים.  אז בתעופה כמו בתעופה,  כל הנושא של מחירים, קלאסים, גילאים, עיתוי רכישה הוא בלגן אחד גדול ולא אחיד,  וזוהי אסטרטגיה של חברות התעופה כדי למקסם רווחים. דבר זה לעיתים מעצבן נוסעים רבים, במיוחד כשקיימים מושבים ריקים על מטוס מסוים שאמרו לך שאזלו הכרטיסים מהקלאס הזול עליו, מה שגורם לרבים לתהות מדוע חברות התעופה לא איישו אותם ברגע האחרון.

הדרך לטיסה הזולה ביותר להודו היא כמובן בהתאם לעונה, לא העונה בהודו – העונה בארץ, כיוון שאת התיירות מכתיבים בעיקר החופשים בארץ, וחופשים אצלנו הם לרוב בקיץ ובחגים.  זוהי הסיבה שכרטיסי הטיסה יהיו יקרים יותר להודו כמו לכל יעד למעשה.   מתוך 40,000 ישראלים הנוסעים בשנה להודו,  בערך 15,000 נוסעים בחודשים אוגוסט וספטמבר.   זוהי הסיבה שבחודשים אלו קשה למצוא כרטיס מתחת ל-900 דולר.  בחורף שדווקא הוא עונה מצויינת להודו,  דווקא יותר קל למצוא וכרטיסים זולים מתחילים החל מ-700$.   הזמנה מוקדמת של מספר חודשים מראש תמיד מסייעת להורדת המחיר,  כי תתפוס קלאס זול בהקצאות חברת התעופה,  אך כולנו אוהבים להיות ספונטנים כמה שיותר ובמיוחד להודו,  לגביה סף החרדה וההססנות כשאני מחליט לטוס,  גבוהים מאשר ליעדים אחרים.   מטיילים רבים מחכים לחבר או שותף שיודיע להם אם יצטרף,  כי חוששים לטוס לבד, ומתמהמים עם ההחלטה לטוס להודו.  יש בהזמנה מאוחרת גם אלמנט מסויים של הורדת חרדה.  אך על ספונטניות משלמים!

אז איך מוצאים כרטיס?   עושים סקר במספר מקומות,  מתעניינים בכל אפשרויות הטיסה שהצגנו במאמר,  ובהצלחה!!     ליחצו כאן כדי לקבל אימייל המלצה מהאתר לכרטיסי הטיסה הזולים והטובים ביותר

* חווית המטיילים מרכישת הטיסות להודו לאורך השנים נמצאת בפורומים שלנו המלאים בדיונים על רמת הטיסות, הבטיחות שלהן והשווי שלהן. מטיילים רבים שוחחו על כך ניתן לעיין בשיח בתגיות: חברות תעופה ו כרטיסי טיסה.

הכותבים:

דני אברהמי,  מרצה ומלווה מטיילים להודו מזה למעלה מעשור.  יוזם האתר hodu.co.il.

אדיר בן יוסף – מנהל מכירות בסוכנות נסיעות גדולה בארץ , וחבר צוות בעבר באתר hodu.co.il

 המלצת האתר – מקומות טובים לקנות בהם כרטיס טיסה להודו ונפאל

hodu.co.il טיסות – הדילים והשירות הטובים ביותר להודו!  

כיתבו לנו אימייל:  flights@hodu.co.il

  שילחו לנו ווטאספ 053-2377262 או התקשרו ונחזור אליכם. 

ניתן גם להשאיר הודעה ונציג האתר יחזור אליכם:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *