Categories
ללא קטגוריה

טיסה לנפאל

נכון להיום, אם אתם רוצים להגיע לנפאל, תאלצו לעשות זאת בכמה טיסות, מאחר וטיסות ישירות מן הארץ הן דבר שעדיין לא קיים, אם כי שגרירות נפאל בישראל עושה מאמצים לקידום הנושא.

בהתחשב בעובדה שיש 20,000 מטיילים ישראלים בשנה הטסים לנפאל, זהו דבר שעשוי להיות רווחי לחברות התעופה, באופן עונתי, אך עד היום חברת אל-על לא מצאה את הדבר כדאי, ולחברת רויאל נפאל אין מספיק מטוסים להקצות.
בשגרירות נפאל מאמינים כי קיומו של קו כזה יגדיל את האטרקטיביות ואת כמות התיירים מישראל לנפאל משמעותית, וצעדים ראשונים נעשו בנידון.

 

לרשותכם ניווט מהיר:
 
טיסה לנפאל – רקע
 
נכון להיום, אם אתם רוצים להגיע לנפאל, תאלצו לעשות זאת בכמה טיסות, מאחר וטיסות ישירות מן הארץ הן דבר שעדיין לא קיים, אם כי שגרירות נפאל בישראל עושה מאמצים לקידום הנושא.
בהתחשב בעובדה שיש 10,000 מטיילים ישראלים בשנה הטסים לנפאל, זהו דבר שעשוי להיות רווחי לחברות התעופה, באופן עונתי, אך עד היום חברת אל-על לא מצאה את הדבר כדאי, ולחברת רויאל נפאל אין מספיק מטוסים להקצות.
בשגרירות נפאל מאמינים כי קיומו של קו כזה יגדיל את האטרקטיביות ואת כמות התיירים מישראל לנפאל משמעותית, וצעדים ראשונים נעשו בנידון.
 
טיסה מישראל לנפאל? זה עדיין בשאיפה. צילום: נטע ארזי
 
 
שדה התעופה של קטמנדו- Tribhuvan, הוא שדה התעופה הבינלאומי היחיד במדינה, והוא משמש הן לטיסות בינלאומיות והן לטיסות פנים. כדי להגיע ממנו אל בית המלון ניתן להיעזר במונית או בשאטלים המוצעים על ידי בתי המלון או הגסטהאוסים השונים בעיר.
 

שדה התעופה טריבוואן קרוי על שם מלך קטמנדו. צילום: ויקיפדיה
 
טיסה לנפאל – חברות תעופה
 
לפניכם מספר חברות תעופה דרכן אפשר לרכוש טיסה לנפאל מישראל.
Royal Jordanian – היא חברת התעופה הירדנית שמוציאה טיסות מעמאן. ניתן להגיע בטיסה מנתב"ג, או בדרך הזולה אך ארוכה יותר – מונית ממעבר הגבול לירדן (ליד בית שאן).
Qatar Airways – חברת התעופה של קטאר. כיום ישנן טיסות משולבות של חברת ארקיע הישראלית לקטאר, ומשם טיסה לנפאל.
 Uzbekistan Airways– חברת התעופה של אוזבקיסטאן שמציעה גם היא טיסה לנפאל. לא מן הנמנע שתחוו מספר שעות או אפילו לילה בהמתנה לטיסת המשך מבקו או טשקנט.
טיסה דרך עומאן – חברת ארקיע מציעה כרטיס לעומאן ומשם טיסת המשך לנפאל עם חברת התעופה עומאן איר.
כדאי לדעת שטווח המחירים של כרטיס טיסה לנפאל יכול לנוע בין 700$ ל – 1200$ והוא תלוי בחברת התעופה, בתאריך (בקיץ ובתקופת החגים כרטיס טיסה לנפאל יעלה ככל הנראה יותר), סוג המושב ועוד.
 
טיסה לנפאל – סוכני נסיעות
 
בתהליך הזמנת טיסה לנפאל מומלץ שתבררו דרך מספר סוכני נסיעות. ניתן להזמין כרטיס טיסה לנפאל דרך מגוון סוכנויות הנסיעות הקיימות בארץ. יש לציין שאלו הן חברות תיווך המקבלות עמלה מחברת התעופה,לרוב המחיר זהה למחיר כאשר קונים ישירות מחברת התעופה אך לא תמיד ויש מקום להתמקח.
ישנם מקרים בהם הסוכנים מוסיפים את עמלת השירות שלהם לעומת זאת ישנם מקרים בהם הם מצליחים לארגן הנחה רבת ערך. כמו כן ניתן לבצע הזמנה דרך אתרי האינטרנט ללא דמי הטיפול.
 
 
טיסה לנפאל – דרך ארצות ערב
 
כפי שכבר צוין, קיימות אפשרויות של טיסה לנפאל דרך נסיכויות המפרץ- קטאר, בחריין, אבו דאבי, כווית ועוד, כך תוכלו לרכוש טיסה זולה וקצרה יותר.
כדאי לדעת שעל מנת לעבור בשדות תעופה אלו, ישראלים צריכים להוציא אשרת מעבר בחלק מן המקרים, כמו כן אין אפשרות לצאת משדה התעופה, וההמראה מתבצעת מעמאן כאשר סה"כ מדובר על 2 טיסות של בערך 3 שעות כל אחת.
יש ישראלים שחוששים לעשות זאת, ויש כאלו שמתלהבים מהרעיון.
ישנן חברות ישראליות המתמחות בטיסות דרך ארצות ערב – אפשר להזמין דרכן טיסה לנפאל, כאשר הם דואגים להסעות קרקעיות, חציית הגבול ומיסים בדרך, או טיסה מנתב"ג לירדן.
אם תעדיפו את שיטת DIY (עשה זאת בעצמך) תוכלו להזמין טיסה לנפאל באופן ישיר מחברות המפרץ דרך אתרי האינטרנט שלהן, ולהגיע באופן עצמאי לירדןץ שימו לב ששיטה זו לאו דווקא חוסכת בכסף באופן משמעותי וערכו בדיקה מעמיקה מראש.
 

אז ככה נראית סעודיה! צילום: דני אברהמי
 
טיסה לנפאל – טיסות בנפאל, טיסות פנים בנפאל
 
אם בכוונתכם לטוס בטיסות פנים בנפאל, מומלץ להזמין את הטיסה דרך סוכנות תיירים, הנמצאת בקטמנדו ובפוקהרה, כיוון שמחירי טיסה בנפאל דרך הסוכנויות זולים יותר מאשר דרך חברות התעופה.
טיסה של חצי שעה בתוך נפאל יכולה לחסוך כ- 7-8 שעות נסיעה, ולפעמים זה מאוד משמעותי. כמו כן, נוף ההרים הנשקף מהטיסה הוא מאוד מרשים.
לעיתים יתכנו עיכובים בטיסות בשל תנאי מזג האוויר, קחו זאת בחשבון כאשר אתם שוקלים טיסה בתוך נפאל.
כמו כן ישנם טרקים אליהם אפשר להגיע או לצאת בטיסהץ לטרק האורסט ניתן לטוב לכפר הידוע נאמצ'ה בזאר ולהתחיל משם את הטרק וגם לטוס משם בחזרה לקטמנדו, שימו לב שטיסות כאלה עמוסות מאוד בעונת התיירות ויש להזמינן מספיק זמן מראש ולתכנן את קצב הטרק בהתאם כדי לא לפספס את הטיסה שלכם חזרה. בטרק האנאפורנה אפשר לטוס לג'ומסום או למנאנג ומהם החוצה. אלו כפרים הנמצאים משני צידיו המנוגדים של מעבר ההרים ט'ורונג לה הידוע בכינוי "הפאס". כמו כן ישנם יעדים נוספים אליהם אפשר לטוס בתוך נפאל אפילו במסוק.
בשנים האחרונות החלה לצוץ אטרקציה חדשה של טיסה בשמי האוורסט, אותה תוכלו לרכוש גם כן מסוכנויות התיירות שבערים הגדולות. מדובר בחוויה עוצרת נשימה, הן בזמן הטיסה עצמה, והן ברגע שרואים את המחיר. ראו הוזהרתם.
 
 
טיסה לנפאל – טיסות דרך הודו ותאילנד
 
טיסה לנפאל דרך הודו – עומדת באפשרותכם האופציה לטוס להודו במגוון אפשרויות ולנחות בשני שדות תעופה מרכזיים, מומבאי הנמצאת בדרום הודו או ניו דלהי הנמצאת בצפון, וקרובה יותר לנפאל. לאלו מכם המחליטים לטוס לנפאל ולעבור בהודו בשביל להגיע ליעד, מומלץ לטוס מישראל לניו דלהי ומשם להמשיך עם טיסות של חברות התעופה ההודיות עד לקטמנדו בירת נפאל. או לחילופין להמשיך ברכבת ולעבור באחד מהמעברים היבשתיים כמו זה הנמצא בסונאלי שליד העיר גוראקפור.
כמו כן ניתן להגיע לנפאל בטיסה מתאילנד או הונג-קונג.
 
טיסה לנפאל – טיסות להודו
 
טיסה מנפאל להודו זמינה מידי יום. רוב הטיסות הינן של החברה ההודית Jet Airways שמחיריה סבירים למדי.
טיסה מקטמנדו לדלהי תעלה בסביבות 120$. למומבאי אין טיסה ישירה מקטמנדו, תצטרכו לעבור בדלהי בכל מקרה. ניתן להזמין את הטיסה בסוכנויות הנסיעות, אך הדרך הזולה ביותר למצוא טיסה להודו או טיסה לנפאל מהודו היא לחפש באתרי האינטרנט. ישנם אתרים שונים המשווים מחירי טיסות, ומומלץ לשחק עם השעה והתאריך ועל ידי כך למצוא כרטיס טיסה זול יותר.
 
טיסה לנפאל – הדרך לטיסה הזולה ביותר
 
בבואכם לבדוק כרטיס טיסה לנפאל, רצוי שתבדקו את הנתונים הבאים:
 
1. מחיר כרטיס טיסה לנפאל
2. תנאי השינוי של כרטיס טיסה לנפאל. זה חשוב לדעת אם וכמה פעמים תוכלו לשנות את הכרטיס והאם הדבר מבוצע בחינם לפעם ראשונה או יותר (או לפחות במחיר סביר).
3. עד מתי כרטיס הטיסה לנפאל בתוקף (גם אם אתם עושים בו שינויים).
4. האם ניתן יהיה לחזור מיעד אחר כאשר משנים, או שהשינוי כולל רק את מועד הטיסה.
 
מטיילים רבים שואלים גם לגבי אפשרות של ביטול כרטיס טיסה לנפאל מראש לפני היציאה.
ללא קשר למדיניות של חברות התעופה קיים היום חוק בארץ המחייב כל עסק ובכלל זה חברות תעופה, להסכים לבטלאת העסקה תוך 14 יום מרגע ביצוע העסקה ב100- שקלים או 5% מהעסקה – הנמוך ביניהם (ובלבד שיש 7 ימים עסקים מרכישת הכרטיס ועד למועד הטיסה).
 
הדרך לטיסה הזולה ביותר לנפאל היא כמובן בהתאם לעונה, לא בנפאל אלא העונה בארץ,כיוון שאת התיירות מכתיבים בעיקר החופשים בארץ, והחופשים הם לרוב בקיץ ובחגים.כך שאם אתם מנסים לקנות כרטיס בקיץ או בחגים, רוב הסיכויים שהטיסות יהיו מלאות (בעיקר בחופשת הפסח המקבילה לעונת התיירות בנפאל),או שהמקומות במחלקה הזולה על הטיסות יגמרו, וטווח המחירים ינוע מעל 900$ לצעיר עבור טיסות לא ישירות. לעומת זאת – בחודשי החורף אוקטובר עד אפריל, ניתן להשיג טיסות המתחילות בטווח של 700$ לצעיר עבור טיסות לא ישירות.
 
* חווית המטיילים מרכישת טיסות לנפאל ולהודו לאורך השנים נמצאת בפורומים שלנו המוצפים בדיונים על רמת הטיסות, הבטיחות שלהן והשווי שלהן.
מטיילים רבים שוחחו על כך ניתן לעיין בשיח בתגיות: חברות תעופה ו כרטיסי טיסה.
 
כתיבה: נטע ארזי
 
 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *