Categories
ללא קטגוריה

טיסות פנים בהודו

טיסות פנים בהודו – רקע
 
טיסות פנים בהודו הן כלי יעיל מאוד למעבר בין יעדים בתוך הודו כיוון שתת היבשת ההודית עצומה בגודלה, ומרחקי נסיעה באוטובוס, במונית, או ברכבת, עשויים לקחת שעות רבות ואף ימים. מפאת גודלה העצום של תת היבשת, לא בכל אזור ועיר בהודו תוכלו למצוא נמל תעופה. לפיכך, טיסות הפנים בהודו מגיעות לערים המרכזיות בהן יש שדה תעופה, ואלו משמשות כערי מעבר להמשך הנסיעה, ביניהן: ניו דלהי, מומבאי, אמריצר, קולו (בונטר), בנאגלור, כולכתה ועוד.
 
טיסות פנים בהודו – חברות התעופה ההודיות
במידה והחלטתם לבחור טיסות בהודו, בין אם זו טיסות פנים בהודו או טיסה מהודו ליעד אחר במזרח – רצוי להכיר את חברות התעופה ההודיות, אשר מפעילות טיסות בהודו. להלן רשימה של חברות התעופה ההודיות המוכרות אשר מפעילות טיסות בהודו:
אייר אינדיה (Air India) – חברת התעופה הרשמית של הודו. חברת אייר אינדיה מפעילה טיסות פנים בהודו, ובנוסף מפעילה טיסות ליעדי תיירות שונים במזרח, ביניהם תאילנד, סין, הונג קונג, נפאל ועוד. חברת אייר אינדיה נחשבת לאחת מן הטובות ביותר באסיה. לחברה אתר אינטרנט בו ניתן לבצע הזמנות אונליין ליעדי טיסות שונים ומגוונים בתוך הודו וכן ברחבי המזרח.
ג’ט אירוויז (Jet Airways) – אחת מחברות התעופה המוכרות יותר בהודו. מבצעת מעל 400 טיסות ביום ברחבי הודו, בין 65 ערים בתת היבשת ההודית. בנוסף, חברת ג’ט אירוויס מבצעת טיסות מחוץ להודו ליעדי תיירות שונים, ואף פועלת בשיתוף עם אל-על בקונקשיין ממילאנו. בשל השירות הטוב שנותנת חברת ג’ט אירוויז ומחיריה המצוינים- היא נחשבת לחברת התעופה המועדפת על ההודים לטיסות פנים. ניתן לבצע הזמנות אונליין דרך אתר החברה או דרך סוכנויות הנסיעות השונות.
אינדיגו איירליינז (Indigo Airlines– חברת תעופה פרטית שמפעילה טיסות בהודו מ-2006. בסיס האם של החברה נמצא בניו דלהי. החברה טסה למגוון יעדים ומשתפרת כל הזמן, על ידי הרחבת יעדי הטיסות ומספר הטיסות היוצאות בכל יום.
קינג פישר (Kingfisher) – חברת התעופה ידועה בעיקר בזכותה של הבירה המקומית הנושאת שם זהה, שתיהן בבעלות חברת הענק. קינג פישר היא אחת מחברות התעופה היותר ידועות ופופולאריות המפעילות טיסות פנים בהודו, והיא קיימת משנת 2004. בסיס האם של החברה נמצא בבנגלור שבדרום הודו. יש לציין כי לאחרונה החברה נקלעה לקשיים ואמינותה נפגעה מעט. יש להתעדכן טלפונית האם הטיסות יוצאות בזמן.
ג’אקסון איירליינס (Jackson Airlines) – מפעילה טיסות פנים בהודו למגוון יעדים. בסיס האם של החברה נמצא בניו דלהי.
חברת ג’ט ((Jet – חברה המפעילה מידי יום טיסות מניו דלהי לנפאל. הטיסה מגיעה לנמל התעופה של נפאל שבעיר קטמנדו.

מטוס של קינגפישר ממריא מעל בנגלור. צילום: ויקיפדיה
טיסות פנים בהודו – הזמנת טיסות מהארץ
טיסות פנים בהודו ניתן להזמין ישירות מהארץ או במהלך הטיול בהודו אצל כל סוכן נסיעות. כמובן שמומלץ ואף רצוי להזמין טיסות פנים בהודו מוקדם ככל שאפשר עקב המחיר המוזל שניתן לקבל עבור הטיסות, בנוסף לטיסה מישראל להודו. במידה ותכננתם את הטיול שלכם להודו טרם הנסיעה, ואתם יודעים כי עליכם לנוע בין מדינות, כדאי מאוד להזמין טיסות פנים בהודו טרם ההגעה. בתקופות של חגים העומסים בחברות התעופה גבוהים, ויש סבירות שתישארו ללא כרטיס, או שתיאלצו לרכוש כרטיס במחיר גבוה מאוד. הזמנת כרטיסי טיסות בהודו טרם ההגעה מאפשרת לרכוש כרטיסי טיסה במחירים זולים יותר.
הדרך המקובלת ביותר להזמין טיסות בהודו מהארץ היא דרך סוכנות הנסיעות שלכם, שם גם תרכשו את כרטיסי ההלוך- חזור להודו. לעיתים ישנן חבילות משתלמות הכוללות כרטיסי הלוך חזור ובנוסף טיסות פנים בהודו. דרך מקובלת נוספת הינה הזמנה אינטרנטית, אך בדרך זו קחו בחשבון כי באינטרנט מספר הטיסות המופיע הינו מצומצם יותר, ולרוב הטיסות המוצעות הן על מטוסים קטנים שמראש מספר המקומות עליהם אינו גדול. מסיבה זו, הזמנת טיסות בהודו אצל סוכני הנסיעות הינה בטוחה יותר.
מטוס בואינג של חברת ‘אייר אינדיה’. צילום: ויקיפדיה
טיסות פנים בהודו – הזמנת טיסות בסוכנויות בהודו
על אף הנוחיות שבדבר, קחו בחשבון כי רכישת טיסות פנים בהודו אצל סוכן הנסיעות בארץ תהיה יקרה יותר מרכישת כרטיסי טיסה אצל סוכן נסיעות מקומי. לסוכני הנסיעות בהודו ישנן יותר אפשרויות להשיג מחירים טובים לטיסות בהודו, ועל כן, במידה ולוח זמנים מסודר וידוע מראש אינו קריטי במסע שלכם, כדאי להמתין ולרכוש כרטיסים עבור טיסות בהודו רק כאשר תגיעו להודו. במידה ואתם נוסעים לנסיעת עסקים ואינכם יכולים לגלות גמישות בתאריך, או שהנכם לחוצים בזמן- רצוי בכל זאת להזמין את כרטיסי הטיסה אצל הסוכן בארץ.
 
טיסות פנים בהודו – הזמנת טיסות אונליין
כפי שציינו קודם, אחת הדרכים הפופולאריות להזמנת טיסות פנים בהודו הינה דרך אתרי החברות באינטרנט. לכל אחת מחברות התעופה המפעילות טיסות בהודו יש אתר אינטרנט, ובו ניתן לבצע רכישת כרטיסי טיסה אונליין. כמו כן, קיימים אתרי אינטרנט המשווים בין מחירי הטיסות של חברות התעופה השונות. ניתן לשחק עם התאריך והשעה, ומחירי הטיסות משתנים בהתאם. זוהי עשויה להיות האפשרות הזולה ביותר למציאת טיסות פנים בהודו. בכל אתר תוכלו גם למצוא מספר טלפון לשרות לקוחות, אם תרצו מידע נוסף או לאשר את הטיסה שלכם. אל תתביישו לבקש מנותן השרות מעבר לקו לחזור על מילים שאינכם מבינים. המבטא הוא שונה וייחודי מאזור לאזור, וחשוב שתקבלו את כל המידע לו אתם זקוקים.
טיסות פנים בהודו – מחירי טיסות
המחיר מהווה גורם משמעותי ברכישה או אי רכישה של טיסות בהודו. מי שמתכננים לטייל לתקופה ארוכה יעדיפו לעיתים לנסוע באוטובוס, שם המחירים זולים בהרבה, אך לעיתים המרחקים הם כה גדולים, עד שטיסה יכולה לחסוך מספר ימים של נסיעה, וגם זה הינו שיקול מהותי בטיול. מחירי טיסות בהודו נחלקים לשניים: האחד הוא מי שקונים את כרטיסי הטיסה עוד מהארץ, זמן רב מראש, והשני הוא מי שקונים את הכרטיסים בדקה התשעים, אצל סוכני הנסיעות השונים בהודו. בהודו, בניגוד למבצעי הרגע האחרון בארץ, רכישה של כרטיס ברגע האחרון לא תמיד תהיה זולה יותר, משום שמרבית המטוסים הטסים טיסות פנים בהודו הינם מטוסים קטנים עם מספר מצומצם יחסית של מושבים, ועל כן ייתכן כי המחיר של הכרטיס הנותר יהיה גבוה. בנוסף, סוכן הנסיעות מרוויח ממכירת כרטיס זה את העמלה שלו, ועל כן מחיר הכרטיס שנרכש אצלו יהיה גבוה. במקרה זה, רכישת כרטיס הטיסה בישראל משתלם יותר, משום שקנייה מוקדמת של כרטיס פעמים רבות זולה יותר, ומבטיחה מקום בטיסה. לעומת כרטיס טיסה שנרכש ברגע האחרון, והעמלות עליו הלכו וגדלו. חשוב לציין גם כי במרבית הפעמים כאשר טסים להודו וקונים גם כרטיס טיסת פנים, נהנים מהנחה שניתנת באופן אוטומטי על ידי סוכן הנסיעות.
קחו בחשבון שכל שינוי בכרטיס, שינוי תאריך או שינוי היעד, יעלו לכם כסף, במיוחד ככל שמועד הטיסה המקורי מתקרב.
 
טיסות פנים בהודו – מסלולי טיסה פופולאריים
 
במידה והינכם מתכננים את הטיול להודו כבר בארץ, כדאי שתכירו את המסלולים הפופולאריים של טיסות בהודו. הדבר יקל עליכם בתכנון הטיול והאפשרויות העומדות לפניכם.
מסלול 1 : מומבאי(Mumbai) – ניו דלהיNew Delhi) ) זהו המסלול הפופולארי ביותר של טיסות בהודו עבור ישראלים אשר טסים עם אל-על, משום שאל-על מגיעה רק למומבאי ולא לניו דלהי. ישראלים שטסים באל-על ומבקשים להגיע לניו דלהי- יצטרכו להזמין טיסת פנים.
מסלול 2: ניו דלהי(New Delhi) – וראנסי (Varanasi): משום שוראנסי נחשבת לאחד מן היעדים הקדושים ביותר להודים, העיר הינה יעד פופולארי עד כדי כך, שלרוב הסיכוי לתפוס טיסות ברגע האחרון לוראנסי הינו אפסי. אלפי הודים רוכשים כרטיסי טיסה לוראנסי מדי יום ולכן חשוב מאוד לרכוש כרטיסי טיסה לוראנסי מספיק זמן מראש.
מסלול 3: ניו דלהי(New Delhi) – לה (Leh): חבל לדאק הינו איזור מבודד הנמצא בקצה הצפוני של הודו, והנסיעה אליו הינה קשה ומייגעת ולעיתים עשויה לקחת ימים. כמו כן איזור לה בעייתי מבחינת מזג אוויר ועונת התיירות בחבל ארץ זה הינה מוגבלת, ועל כן מטיילים רבים מעדיפים לקחת טיסה ללה היישר מניו דלהי ולהתחיל את הטיול בה.
מסלול 4: ניו דלהי (New Delhi) – קולו (Kullu): נחשב לפופולארי בקרב טיסות פנים בהודו, במיוחד בעבור אלו המחליטים להגיע לצפון הודו. זאת משום שקולו נחשב לשדה התעופה היחיד בצפון הודו והשער לאלו המחליטים לבקר בעמק פרוואטי, דהרמסלה, מנאלי ויעדים נוספים הנמצאים באזור. שדה התעופה הנוסף הממוקם בלאדק, פתוח רק חודשיים בשנה וזאת בגלל השלגים שקיימים באזור במהלך מרבית ימות השנה.
מסלול 5: מומבאי (Mumbai) – בנגלור(Bangalore):בנגלור נחשב לאחד היעדים האטרקטיביים עבור טיסות בהודו בעיקר לאנשי עסקים המגיעים להודו, כיוון שהיעד הינו בעצם עמק הסיליקון של הודו. ישנן אף טיסות של חברות תעופה זרות המגיעות ישירות מישראל לבנגלור, דבר שיכול להקל עליכם בהגעה ליעד. טיסה לבנגלור תתאים גם אם תרצו לפתוח את הטיול שלכם באזור דרום הודו, שנחשב לאחד האזורים הקסומים והיפים ביותר שקיימים בתת היבשת ההודית.
 
טיסות פנים בהודו – סיכום
טיסות פנים בהודו זהו נושא רחב, אשר נתון למגוון של אפשרויות. בהודו ישנן לא מעט חברות תעופה אמינות המציעות את שירותיהן, במידה ויש לכם ניסיון טוב עם חברה מסוימת כדאי לבחור בה. מובן שגם מחיר הכרטיס משחק תפקיד. לעיתים המזל ישחק לכם ותמצאו כרטיס מוזל ברגע האחרון, אך ברוב המקרים רצוי להזמין את הכרטיס מספיק זמן מראש.
שתהיה לכם טיסה נעימה!
(50) Air India – YouTube
סרטון נחמד של חברת ‘אייר אינדיה’
כתיבה: נטע ארזי

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *