Categories
ללא קטגוריה

נולד לפייז

עודד ראה את חבריו חוזרים עם ניצוץ בעיניים ורצה גם. הוא הגיע להודו כדי להכיר את עצמו לעומק וגם- לחזור קצת לילדות ולשטויות. הכירו את מטייל השבוע שלנו – עודד לובל!

עודד לובל, בן 23 מחולון, הגיע להודו במאי ומתכנן להישאר עד מאי 2016. עד עכשיו הוא בילה כחצי שנה בצפון הודו, חודש בסרי לנקה, בהאמפי ובואטה-קאנאל. הוא מעריץ, מתרגל ומורה לפויז (אלו השרשראות עם הכדורים בקצותיהן. משמשות למשחק ותרגילי ראווה). הוא מטייל לבד אבל בזכות הפויז הוא מכיר המון אנשים נפלאים.. ישבנו על קפה טראנס- אטלנטי לשיחה צפופה

 

אז למה לטייל דווקא בהודו?

חבר טוב שלי, נדב, טייל בהודו לפני כשנתיים וכל הזמן סיפר לי חוויות והראה לי תמונות שממש הדליקו אותי על הודו. נמשכתי לרעיון של טיול בהודו. זה סוג של חופש שלפי דעתי אין באותה רמה במדינות אחרות. אני אחד מאלה שבאו לכאן לחפש ולהכיר את עצמם יותר לעומק. נראה לי כמו מקום מושלם לעשות את זה.

 


"חופש שאין במדינות אחרות"

 

מהו אופי הטיול שלך? מתכלב/מתפנק? לבד/עם חבר'ה?

הטיול שלי הוא לזרום, מה שבא ברוך הבא. אני פחות אוהב להתכלב. אם יש אפשרות שלא, אין לי בעיה לשלם עוד כמה שקלים בשביל מקלחת ושירותים בתוך החדר לדוגמה. עם זאת, אני מאוד גמיש בכל הנוגע לאוכל ולינה. מבחינת אנשים, אני אוהב להכיר, לגוון ולשבת כל פעם עם אנשים אחרים וקבוצות אחרות. לפעמים בא לי קצת לבד אז אני הולך ונותן לעצמי את הפריבילגיה.
 

ספר קצת על הפויז

אז ככה, כל עניין הפויז התחיל בניו זילנד על ידי אנשי המאורי והתפתח עד היום (ועדיין מתפתח) במדינות רבות כמו תאילנד והודו.
ישנם סוגים שונים של פויז. מפויז רגילים ועד משחק ואימון. מפויז אור בתצורות שונות ומגניבות המשמשות למשחק בלילה, ועד לפויז אש שמשמשים למופעי אש.
העיסוק בפויז יכול לתרום למגוון תחומים כמו : גמישות, כוח פיזי, קורדינציה, ריכוז וגם מדיטציה. בנוסף הפויז מאוד אטרקטיביים ונפוצים במסיבות.

 


עודד במופע אש

 

איפה התחיל הרומן שלך עם הפויז?

עוד לפני שהגעתי ידעתי שאני הולך ללמוד פויז. נדב החבר שהיה בהודו, למד פויז בדרמסאלה. ראיתי אותו משחק איתם בארץ ונדלקתי על זה. גם אני למדתי עם בחור הודי בדרמסאלה בשם סאני שהעביר שיעורים. ללא ספק אחד האנשים היותר טובים שיצא לי להכיר בטיול! מוכשר, מצחיק, ומנטור לחיים. בסך הכל אני עוסק בתחום כ-8 חודשים ולאחרונה הגיעו לידי הזדמנויות ללמד אנשים שונים פה בהאמפי, אז החלטתי לקחת את העניין ברצינות ולהעביר שיעורים בצורה מסודרת לכל מי שמעוניין. לחצו כאן לפרופיל של עודד בפייסבוק.
 

ותמשיך גם בארץ?

אני מאוד רוצה להמשיך לשחק בפויז גם כשאחזור לארץ, אבל אני לא יודע אם זה יהיה בגדר משהו שהוא יותר מתחביב, אין לדעת! ללא ספק תראו אותי במסיבות טבע ופסטיבלים בארץ.

 


סאני..האיש והאגדה

 

ספר על אדם מעניין שפגשת דרך הפויז

יש כל כך הרבה אנשים מיוחדים בטיול שלי שהכרתי בזכות הפויז. מספיק שאני משחק איפשהו וכבר באים אנשים להסתכל ולהתעניין. אני חושב שהבן אדם הכי מיוחד שפגשתי דרך הפויז זה סאני, המורה שלי. מורה מצוין ואדם מדהים. בסוף כל שיעור הייתי יוצא עם אנרגיות טובות לא משנה איך באתי. עד היום אני בקשר איתו. ממליץ בחום לעבור דרך סאני בדרמסאלה / פושקר (לפי העונות). למי שמעוניין יש לו גם אתר www.sunnypoi.com  .
 

האם גם יצאת משביל החומוס למחוזות קצת יותר מרוחקים?

לא יצאתי יותר מדי משביל החומוס. אני אוהב שמבחינת אנשים יש הכל מהכל – ישראלים, אירופאים, אמריקאים, הודים וכו', ואני צריך רק לבחור עם מי בא לי לשבת או לצאת לאיזה טיול בטבע.
 

אם היו מבקשים ממך לתאר את הודו במשפט, מה היית אומר?

אני אהיה מקורי..סאב קוץ' מילגה!

 


עודד ושותף לטיול. חמודים

 

איך הודו משפיעה לאנשים על החיים לדעתך?

לפי דעתי, הודו גורמת לאנשים להיות יותר פתוחים, וכתוצאה מכך הם מצליחים לגלות מי הם באמת בלי כל הלחצים של הארץ – בלי הורים שיושבים על הראש, בלי התעסקות מתמדת בכסף ועבודה וכו'. אני חושב שהודו היא סוג של מקפצה לכל אחד עם עצמו. אנשים לומדים כאן דברים חדשים על עצמם, חווים חוויות מטורפות, מתבגרים, חשים חופש ועצמאות טהורה (אלה שמטיילים לבד בעיקר).
אני מרגיש שהטיול בהודו מאוד תורם לי להתפתחות האישית ואני מאמין שגם לרבים אחרים.

 

עודד, נשמע שהטיול שלך, למרות היותו בתוך שביל החומוס, הוא שונה, מרתק וחווייתי בטירוף. מאחלים לך המשך טיול מהנה ומשמעותי- תמשיך לפייז להנאתך.

צוות אתר הודו סי או איי אל. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *