Categories
ללא קטגוריה

קואצ’ינג למטייל

 

הודו נשארת בך. שמונה שנים אחרי הטיול והודו עדיין בתוכי ובנפשי.
בתור מטייל מושבע שטייל הרבה בעולם, אני חייב לציין שהטיול בהודו הוא ללא ספק הטיול שהשפיע עלי יותר מכל טיול אחר. כיום, כמדריך, מלווה ומאמן אישי, אני יכול להצביע על הדברים שהפכו את הטיול להודו למשמעותי עבורי ואולי יהפכו אותו גם למשמעותי עבורכם.
אז להלן מספר טיפים אישיים למטייל המתחיל בהודו:

 

 

 

לזרום עם הרוח
הכל קורה בהודו וכדאי להבין ולקבל זאת כבר לפני הטיול. אתם נכנסים לעולם שמתנהל בקצב אחר – וכדאי שתגיעו אליו ללא ציפיות. כמו כן, חיים בחוסר וודאות – הם מהותו של המטייל. נותר להתנגד לחוסר הוודאות ולנסות להתעקש לקבל מה שרוצים, או פשוט לזרום עם חוסר הוודאות ועם מה שאמא הודו מביאה לכם בכל רגע ורגע. אז תנו לעצמכם להתמזג עם התרבות, עם המנהגים, עם אורח החיים, עם חוסר ההיגיינה ועם כל דבר שונה, חדש ולא מוכר.
 
גישה קלילה
חשוב מאוד לשמור על גישה קלילה כשמדובר בהודו ויש לזכור שכנראה האוטובוסים יאחרו תמיד, הרכבות ישנו את מסלול נסיעתם, קופים כלבים ופרות ישנו את מסלול ההליכה שלכם ועייני ההודים הבטלנים והסקרנים ילוו כל צעד וצעד שתעשו. האם זה מעצבן או מצחיק? זה כבר עניין של גישה.
 
ללכת מחוץ לעדר
לעומת ההליכה השבטית עם עדר הישראלים, ההליכה מחוץ לעדר יכולה להפתיע אתכם במראות חדשות, מקומות מפתיעים, הצעות מעניינות, ספונטניות ויצירתיות וכמובן היכרויות עם מטיילים מרחבי העולם. מומלץ בחום.
 
פחות מקומות ביותר זמן
ספיגת התרבות המקומית תיתכן רק אם לא נמהר! מומלץ לתכנן לשהות רק במספר מקומות בודדים מאשר ללון בכל עיר יום או יומיים ואז לרוץ למקום הבא. ברור שאפשרויות הטיול משתנות אם אורכו הוא שבועיים, חודשיים או שנתיים, אך עדיין יש לכם את זכות הבחירה – להיות מטייל מהצד או לשבת, להתידד, לספוג ולקחת מהמקום משהו לעצמכם.
 
מה שצריך או מה שרוצים?
אתם לא חייבים לבקר את הטאג’ מאהל אם לא באמת מתחשק לכם. לא צריך ללכת לפי הTO-DO LIST בכל מקום שאתם מבקרים בו. יותר חשוב ללכת אחרי הלב ולעשות רק מה שבא לכם. עשו מה שאתם רוצים, לא מה שאתם צריכים.
 
רוחניות
הודו מציעה מגוון של דתות והשקפות עולם ובטיולכם תוכלו להשתתף בקורסים וסדנאות שונים על מנת לטעום מהרגליהם של המקומיים. המומלצים שלי – לימוד יוגה ומדיטציה! גם השתתפות בקורס קצר בנושא מבוא לבודהיזם יכולה להיות מעשירה מאוד (יש לבדוק במנזרים מקומיים כגון מרכז טושיתה בדהרמסלה).
 
יציאה לטיול עם חברים – תיאום ציפיות
עליכם לשבת יחדיו ולענות על השאלות הבאות: האם תרצו להתחבר עם מטיילים אחרים או להישאר ‘סגורים’ עם עצמכם? מה קורה אם רוצים להיפרד? האם החוק ‘יוצאים יחד, חוזרים יחד’ תקף? או שמותר להיפרד וללכת לכיוונים שונים? מה קורה אם מישהו מוצא בן/בת זוג ורוצה להישאר איתו? ומה כל אחד רוצה לעשות בטיול הזה – חופים בגואה? טרקים? מסיבות או אולי סמים ותו לא??
לפעמים זה נראה שטותי או מביך לפתוח נושאים כאלה לפני טיול, אך כדי לשמור על חברות טובה למשך החיים (ואולי גם למנוע ריב גדול באמצע הטיול), רצוי מאוד לתאם ציפיות ולראות שאכן אתם משדרים על אותו גל ~
 
קליל ונייד
לא להביא אתכם את כל תכולת ביתכם!
לא להעמיס יתר על המידה.
עדיף תמיד להיות קליל. קליל ונייד.
תמיד תוכלו לקנות/להשיג כל דבר שתרצו.
קליל ונייד זאת מהותו של המטייל.
 
 
טיפים ורעיונות נוספים תמצאו במצגת קואצ’ינג למטייל!
 
 

 

 
 
 
מאחל לכולכם טיול מהנה!
 אורי לוי

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *