Categories
ללא קטגוריה

ביזי ריידרס

דור ומידד הם טיפוסים צבעוניים ומלאי חיים שיבלטו ככל הנראה בכל מקום שבו תשימו אותם. כבר כשתתקרבו לרדיוס של מאה מטרים מהם, תרגישו ברחשים מהקהל. עכשיו תוסיפו לזה את העובדה שכבר ארבעה חודשים הם חורשים את כל צפון הודו בהרפתקאות ומטיילים על האופנועים שלהם עם עוד מלא אנשים, וקיבלתם משהו שנראה כמו ציור קומיקס שיצא משליטה.

 אין אבן שלא עברה תחת צמיג האנפילד של דור בר (25) מאילת ומידד שובט (22) מרמלה, מהימאצ’ל והעמקים, דרך ספיטי קינור, לאדאק וקשמיר –  אין עז הודית שלא מכירה אותם.

לאחר שפגשתי את דור במבול סוחף במוסך קטן על הדרך ממקלאוד גאנג’ לדרמסללה, קבעתי איתם שאגיע לדרמקוט אחרי הצהריים. הגעתי בדיוק כשהם סיימו לארוז, ירדו למטה ואכלו איתי את השניצל האחרון שלפני הנסיעה אצל סאנג’י. שני הגברים הצעירים האלו הקסימו אותי (ואת כל הבנות באזור),  כשנכנסו למסעדה עם חליפות הרכיבה שלהם, ברגעים האחרונים לפני שהעמיסו את הציוד על האופנועים ויצאו לרכיבת לילה מדרמקוט למנאלי.
 
מידד על כבישי ספיטי – קינור
 
 
אופנוענים ונהנים. דור ומידד לפני היציאה לדרך.
 
 
אז מה דור, רוכבים בלילה?
"הגישה שלנו היא שבלילה אין תנועה ואין בעיות. בלילה גם אין מה שיסיח את דעתך, ביום הנופים והאירועים מסביב יכולים לעשות את זה. אבל מצד שני אני לא ממליץ כי זה יכול להיות מאוד מסוכן. בלילה יש סכנה של בורות. שברתי גלגל ככה."
 
יש לכם טיפים לרכיבה בטוחה?
מידד: "יש לנו תרבות רכיבה טובה ואז הרכיבה לא מסוכנת אם אתה זהיר. את החוק הראשון בתנועה אתה מכיר? הגדול עובר קודם. אלא אם כן כמובן יש לך ביצים וגם הוא לא רוצה להרוג אותך – במקרה זה תצליח להשתחל. אה ועוד דבר – כדאי גם להתרחק מהצוק. לא נעים, יש לנו חבר שעף מצוק. אבל הוא יהיה בסדר. עוד טיפ לנהיגה, לצפור הרבה. זאת השפה כאן. לפני עקיפה תיצור קשר עין עם הנהג שאתה עוקף אותו. אם צופר לא עובד, אז שיהיו לך גיבויים מאופנועים אחרים. פעם נסענו גם בלי אור."
 
אתם רוכבים מהארץ?
מידד: "ברור. שנינו יודעים לרכב. אני הייתי שליח בתל אביב על טוסטוס. פה האנפילדים 350, 500, הם אופנועים גדולים".
דור מספר לנו שצבע את האופנוע בסגול, אבל "סגול גברי. זה מושג חדש", הוא אומר.
 
סגול זה השחור החדש? דור מדגמן סגול גברי.
 
 
זן ואמנות אחזקת ה… אנחנו לא באמת רוצים לדעת. דור ומידד בדרכים.
 
 
יש קטע לאנפילד? מי אלה הבחורות שרוכבות איתכם?
"לא מכיר אותן, אין לי מושג", מספר דור ומנסה לאמץ את מוחו, אמנם בדרך כלל סניליות אינה נחלת גיל 25 אבל תבינו אותו, כמות האנשים שרכב איתם היא די אסטרונומית (והאמת שהוא זכר איך קוראים להן). "הן תפסו אותנו", ממשיך דור. "יש מושג שנקרא כוסיות של אופנועים. הנה, אתה רואה, זאת שלידי פה כבר רוצה לבוא גם. ככה זה מתחיל העניין הזה. אתה רואה את המבטים ברחוב. אנחנו עושים הרבה רעש ואז אני אומר לכולם שלום ואני ידידותי לכולם. מידד יותר קשוח, הוא השוטר הרע", מספר דור ומביט במידד בחיוך בעוד מידד משיב לו במבט קשוח.
 
זה אופנוע כבד או שאתה שמח לראות אותי? בחורה על אופנוע
 
 
מה הרגע הזכור עליכם מהמסע?
מידד: "יצא לנו להיתקע באמצע הלילה בקשמיר בין 50 מוסלמים זועמים שבדיוק יצאו מהתפילה של הרמאדן מהמסגד. אבל אז בא איזה שייח ועזר לנו וגם השוטרים. הם תמיד עוזרים לך."
דור:  "הסיפור הוא שהיה פנצ’ר באיזה כפר בחזרה מסרינגר. אני פירקתי את הגלגל, היה שם מסמר ובאתי להרכיב פנימית חדשה. עכשיו, אני עובד בעדינות, זה לוקח זמן. אבל אז איזה הודי חטף לי – רצה לעזור. אמרתי ננסה לתת לו לעזור והוא התחיל לנסות לתקן. בכלל פה כולם נדחפים עליך, כל שנייה 20 איש הולכים איתך לכל פינה. שחר, שהיה איתנו, הלך הצידה לשים מוסיקה בכוונה כדי למשוך אותם.  מזל שלא היו איתנו בנות כי היו עפים עליהן."
 
"…ואז אתה אומר לה: גברת את צריכה להחליף גלגל ספייר" דור מלמד מוסכניק מקומי.
 
 
 
קסדה בראש טוב. מידד בדרכים.
 
 
אז מה היה בסוף?
דור: "בסוף לקח את מידד שוטר בזינזאנה עם הגלגל באחת בלילה."
מידד: "באנו לתחנה, היה סגור, ופתחו אותה במיוחד בשבילנו. אחר כך הגענו לפנצ’ריה שהיתה כמובן סגורה. ניסינו לברר איפה הבעלים גר כדי שיעזור לנו ולא הצלחנו. ככה עברנו עוד פנצ’ריה ועוד אחת.  בסוף בפנצ’ריה השלישית הסתבר שהבעלים גר ליד. שתבין, השוטרים באו, דפקו לו על הדלת, העירו אותו ואמרו לו לתקן לנו דחוף את הפנ’צר. השוטרים קלטו שכדאי לנו להתחפף משם – או שנתקן את הפנצ’ר או שיעשו לנו פנצ’ר, אם אתה מבין מה אני אומר. יש בקשמיר גם מוסלמים לא נעימים, עם תמונות של נסראללה, חומייני וכל החבר’ה הטובים." 
 
סב קוץ’ מילגה בגשם
בהודו מסתדרים בכל מצב, ככה למד על בשרו שחר: "פעם באמצע הרכיבה התחיל מבול – נהר.  החלטתי שאני לא ממשיך איתם שמונה שעות בגשם. מה אני דפוק? אבל אז דור שכנע אותי – לקח ברזנט, תפר לי חליפת גשם והמשכתי לנסוע. בסוף היה להיט והדרך הכי יפה שיש. זה היה כשחזרנו מקשמיר לפה (דהרמסללה), קצת לפני פט’נקוט. במים לא מחליקים אבל חשוב לשמור מרחק כדי שהפנים שלך לא ייפגשו עם זה שלפניך. תמיד טוב לשמור מרחק. גם בלילה זה נכון כי אם מישהו יעשה טעות,  אין זמן לראות את הטעות שלו ואני אמשיך בעקבותיו ואטעה ואף אחד לא יגלה שסטינו מהדרך".
 
"אנפילד שממפילד, אחי יש 1+2 על מעילים בזארה!" דור, מידד ושחר.
 
 
סיכום
בין אם הייתם בהודו ובין אם לא, בין אם נסעתם על אופנוע ובין אם לא, דמיינו לעצמכם את תמונות הקומיקס המצוירות הצבעוניות האלו עם הרבה פרטים קטנים. עכשיו תדמיינו את מידד ודור המצויירים באמצע על האנפילדים, עם חבורה צבעונית של פרות, אופנועים, אנשים ובעלי חיים אחרים, יוצאים אליכם מתוך התמונה. ככה זה נראה גם באלבומי הפייסבוק שלהם ואתם מוזמנים להציץ. אם היה לנו יותר תקציב היינו מאיירים דבר כזה לכתבה הזאת. אז עד שמישהו מהקוראים יתנדב לאייר ולשלוח לנו, תאלצו להשתמש בדמיון.
 
"בנאדם, תן קצת ספייס". האופנוע של מידד נהנה מהנוף בספיטי
 
 
כתיבה:  דני אברהמי
עריכה:  הדר סתיו
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *