Categories
ללא קטגוריה

ניצוצות בוליווד

את מתחתנת בנישואין שאירגנו לך, מגיעה לביתו של בעלך לראשונה לאחר החתונה. ואז.. את מגלה שאין שירותים בבית!  נשמע הזוי? לא אם את חיה בהודו! על קומדיית בוליווד שמגיעה להקרנה חגיגית בארץ, לצד מופע של אחת מהרקדניות הראשיות בלהקה בינלאומית בוליוודית מצליחה, שהיא במקרה ישראלית! בחמישי הקרוב, מצפה לנו ערב קסום של כוכבים בוליוודיים וצבעים הודיים. כל הפרטים, לפניכם

ג'איה וקישאב הם זוג המתגוררים בכפר ליד מאט'ורה, עיירת הולדתו של קרישנה (על פי המסורת),  ונקודה הממוקמת בין אגרה לדלהי, מסלול שרבים מאיתנו עשו.  בכפרים באזור זה כמו באזורים רבים בהודו לפחות ל- 80% ממשקי הבית אין גישה לשירותים.     

נשמע כמו סרט? אולי…אבל זוהי גם המציאות בהודו, שבה למאות מיליוני אנשים עדיין אין שירותים בתוך הבית.   בעיקר באזורים הכפריים. שם, בעיקר בשעות החשיכה בעייתי למצוא לאיפה ללכת, ונשים רבות בכפרים מתלוננות על תחושת חוסר בטחון. ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, עומל מזה שנתיים על תכנית לבניית מליוני יחידות שירותים באזורים כפריים בהודו, וזה אמיתי!

 

 

"אין שירותים,  אני לא גרה כאן!"

הסיפור שסיפרנו לכם על ג'איה וקישאב,  לקוח מתוך סרט חדש מבית היוצר של תעשיית הקולנוע הגדולה בעולם – בוליווד. במרכז קומדית בוליווד הקורעת "שירותים – סיפור אהבה ג'איה וקישאב,  שנישאים באופן מסורתי בהודו.  הבלאגן מתחיל ביום הראשון של נישואיהם, כאשר ג'איה מגלה כי ביתו של קישאב אין שירותים והיא עוזבת. נרגש ומיואש, קישאב יוצא למשימה כדי לזכות בחזרה באהובתו, בהתחלה ע"י מציאת פתרונות משעשעים ובהמשך על ידי מלחמה נגד מסורות עתיקות, חשיבה מקובעת וערכים של מדינתו.

מעבר לשם ההזוי, וקומדיה הקורעת – זוהי הצצה להודו הכפרית והאמיתית – וגם לקולות והשינויים בחברה ההודית המתרחשים ממש בתקופתנו. ההודים יודעים לצחוק על עצמם וגם לבקר את עצמם לשם התפתחות. אמנם הם עושים את זה בקצב הודי, מה שעושה את זה צבעוני ומצחיק כתמיד . הקולנוע ההודי מביא זאת במיטבו בסרט משעשע ומרגש זה.

ראיתם פעם סרט בוליווד? תעשיית הסרטים הגדולה בעולם,  שבה הכוכבים מרוויחים יותר מכוכבי הוליווד! נמצאת דווקא מזרחה מכאן,בתת היבשת ההודית. רק בישראל קיימים עשרות אלפי מעריצים שאפילו לא היו בהודו, (הם כבר מכירים כל פינה בהודו מבלי שטיילו בה עדיין… ) אך צופים בשקיקה בדרמות והקומדיות סוחטות הדמעות מהודו. 

 

 

בוליווד סינמה צ'אי

אז יש לנו הזדמנות לצפות בסרט הזה בהקרנה מאוד מיוחדת כאן בארץ!  זה קורה ביום חמישי הקרוב בערב, במסגרת מועדון "בוליווד סינמה צ'אי" שמשך אליו אלפי מעריצים,  בארגון מירב יוסף לוי, מפיקת אירועים בסגנון הודי,  וגם מרצה על התרבות ההודית. למי שמכיר את מירב (או גם מי שעדיין לא!) – מדובר בדמות יפה וצבעונית כמעט כמו הודו עצמה,  שסוחפת אותנו בערב חוויה הודי, כולל כיבוד, הרצאה, מופע אומנותי,  וכמובן חוויה של סרט בקולנוע!  כאילו אנחנו בהודו.

מירב, מה צפוי לנו בערב?

"כולם שואלים אותי איזו הופעה מתוכננת לפתוח את ערב בוליווד סינמה צ'אי הקרוב… ומי שמכיר אותי יודע שאני אוהבת להפתיע. אז הפעם שימו לב.. רואים את הבלונדינית הקטנטנה בלבוש הכי בוליוודי שיש? פגשתי אותה לפני כשנה בערב חורפי בהרצאה שהעברתי על בוליווד… הכישרונית, רותם הירש, היא עוד אחת ממקבץ האנשים שהודו נגעה בהם ופתחה בפניהם עולם ומלואו. רותם, רקדנית מלידה, רקדנית בלט, מודרני וג'אז מוצאת את עצמה בטיול בהודו כמו שרבים מאיתנו חוו – רגע לפני שהיא צפויה להתחיל ללמוד בתכנית מקצועית לרקדנים בארץ… וכמו שרבים מאיתנו מכירים, היתה לה את ההרגשה שסיפור האהבה עם הודו לא נגמר. שלוש שנים אחרי, היא עוברת לגור במומבאיי לארבעה חודשים בכדי ללמוד מחול מודרני (כן, בהודו)… מה שחושף אותה בסופו של דבר לריקוד הבוליוודי, שהיה עד כה זר בחייה המקצועיים כרקדנית.

 

 

 

בוליווד תופסת אותה חזק והיא עם האמביציה והאהבה, סוללת את דרכה להיות אחת מהרקדניות הראשיות בלהקה בינלאומית בוליוודית מצליחה "נבדהרה", שהופיעה ברחבי העולם עם המופע "הדרך לבוליווד

צחוק הגורל הוא שהמופע הוזמן גם לישראל – וכך רקדנית הבלט הישראלית שבוליווד כבשה את ליבה,הגיעה עם הלהקה למופע בארץ הולדתה… סיפורים שרק בוליווד יכולה לייצר!"

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *