Categories
ללא קטגוריה

10 הסדנאות המומלצות ביותר בדרמסלה

כשמגיעים לדרמסלה נחשפים למגוון רחב של חוגים ושיעורים, אך הזמן והכסף דוחקים ומטיילים רבים נאלצים לבחור. בדיוק בגלל זה מיפו עבורכם המטיילים הישראלים בבאגסו את הסדנאות המומלצות ביותר העונה 

 

צורפות, מוזיקה, בישול, יוגה ועוד… דרמסלה משמשת לכפר סטודנטים גדול עם אינספור הצעות לימוד, אבל איך יודעים במה לבחור? יצאנו לשטח וסיכמנו את הסדנאות הפופולאריות ביותר העונה, בבאגסו ובסביבה.

 

מוזיקה

איפה: Hari Shankar בבאגסו

עלות: 400 רופי לשעה

המלצות ממטיילים: "למדתי חליל צד הודי, לקחתי כבר 12 שיעורים ופשוט אמשיך עד שאעזוב את באגסו. אני ממליץ בחום- הוא מקצועי ויודע ללמד. אני מנוסה במוסיקה ומכיר מורים בארץ אז אני יודע להשוות. הוא אומר שכשאהוד בנאי היה פה לפני בערך 20 שנה הוא לימד אותו." מספר נוי פוגל (27) מיבנה.

אלי אסייג (24) מירושלים גם הוא למד לנגן על חליל אצל ארי שנקר: "אני מגיע מרקע של גיטרה ומעולם לא ניגנתי בחליל, זו הייתה הזדמנות בשבילי ללמוד עוד כלי שיכול להשתלב בג'אמים. למדתי לצידו של ארי את הבסיס במשך 10 שיעורים שאחריהם הוא נותן לתלמיד לפרוש כנפיים ולהמשיך ללמוד לבד. וכמובן המשכתי להשתפר אחר השיעורים."

 

"נותן לתלמיד לפרוש כנפיים". אלי מנגן בחליל הודי

 

איפה: Varanasi music center במרכז באגסו

עלות: 300 רופי לשעה

המלצות ממטיילים: "למדתי פיתוח קול אצל אניטה. היא לימדה אותי מנטרות יפיפיות בסנסקריט וסולמות בהינדי. מאוד נהניתי, היא נעימה והתרשמתי מהניסיון והמקצועיות שהפגינה. ממש ריגש אותי כשהיא שרה לנו שירים בעברית שלמדה מישראלים שלמדו אצלה בעבר." מספרת רוני טולדנו (22) מחיפה.

 

מקרמה

איפה: אצל שביר בבאגסו

עלות: 100 רופי לשעה (כולל חוטים)

המלצות ממטיילים: "הבחור כל כך מקסים ואני ממליצה עליו אפילו למי שבכלל לא אוהב מקרמה! סבלן וחייכן, יש גם הרבה חרוזים ואבנים, אפשר גם לקנות רק חומרים. זמין בערך מסביבות 10:00 בבוקר ופשוט צריך להגיע אליו ולהתחיל." מספרת ירדן אהרון (22) מהרצליה.

 

"מקסים, סבלן וחייכן." יצירתה של ירדן אצל שביר

 

גילוף בעץ

איפה: אצל ראג'י בבאגסו

עלות: 600 רופי לחמש שעות

המלצות ממטיילים: "אוירה כיפית עם חבר'ה, צ'אי וטוסטים. כל אחד מגיע עם רעיון משלו וראג'י ידאג שיצא בדיוק כמו שדמיינתם. למדתי טכניקות גילוף וכעת אוכל להכין מתנות עבודת יד ולעטר את הבית בעצמי". כך מספר אלי אסייג.

 

"מתנות עבודת יד". יצירתו של אלי בסדנת גילוף

 

בישול

איפה: אצל ריטה בבאגסו

עלות: 400 רופי לשעתיים

המלצות ממטיילים: "היה ממש כיף ומלא צחוקים. למדנו להכין באגסו קייק, באנופי וצ'אי. שיעור עולה 400 רופי לשעתיים ומלמדת גם סריגה. היא אישה מקסימה והרבה ישראלים לומדים אצלה, כולל ציפי שביט שהתמונה שלה תלויה על המקרר." מספר טל לאופר (29) מתל אביב.

 

"למדנו להכין באסו קייק ובאנופי". טל בסדנה של ריטה

 

איפה: אצל רג'ני בבאגסו

עלות: 300 רופי, השיעור הוא משך הכנת האוכל

המלצות ממטיילים: "היא מאוד נחמדה ואימהית. הולכים אליה יום לפני ובוחרים שלושה מאכלים מתוך רשימה. יש שיעורי צהריים ושיעורי ערב, צריך לקבוע איתה מראש." מספרת ירדן אהרון.

 

יוגה

איפה: Siddhartha Yoga Center, אפר באגסו

עלות: 500 רופי לשעתיים

המלצות ממטיילים: "למדתי אצל שיווהם (Shivam),כי חיפשתי מורה פחות מיינסטרים עם אווירה אינטימית וטבעית . הוא יקר יותר וצריך ללכת קצת כדי להגיע, אבל מאוד התחברתי לצורה שהוא מלמד ולתוכן. יש לו חיוך דבוק על הפנים והוא מתמקד יותר בדרך החיים היוגית ופחות בלדייק בתנוחות. הוא לימד בהרבה מקומות בעולם ובעיקר באירופה במהלך החיים שלו. מלמד בעיקר אשטנגה והאטה יוגה וגם מדיטציה." מספר נוי פוגל.

 

"מורה פחות מיינסטרים עם אוירה אינטימית". נוי פוגל

 

איפה: אצל שיווה בבאגסו

עלות: 250 רופי לשיעור, 200 לחמישה שיעורים

המלצות ממטיילים: "מלמד אשטנגה יוגה וזה אחלה דבר בייחוד לאור העובדה שבקושי מתאמנים בטיול. גובה 250 רופי לשיעור בודד ו200 בהירשמות לחמישה שיעורים, עשיתי חמישה שיעורים ואחר כך תרגלתי לבד." גיא סקיטל (24) מכפר סבא.

 

צורפות

איפה: אצל גולאק בבאגסו

עלות: בהתאם לסוג החומר והכמות

המלצות ממטיילים: "הוא מאוד סבלן ומסביר בבירור. השיעור הוא 4 שעות משעה עשר, העבודה בטיחותית ושלווה ובסוף יוצאות ממש יצירות אמנות." מספרת ירדן אהרון.

 

"יבסוף יוצאות יצירות אמנות". הטבעת שעשתה ירדן

מסאז'

איפה: אצל סנג'ו בבאגסו

עלות: 3000 רופי לקורס של חמישה שיעורים

המלצות ממטיילים: "הוא מלמד עיסוי שוודי אבל זה יותר מסתם עיסוי, הוא מלמד גם תאוריה ומדגיש גם את המסביב: טון דיבור, מוזיקה, תאורה, ריח. הוא למד באירופה ומעניק יחס אישי. אוספים מטופלים מהרחוב וזה נורא מצחיק." מספר גיא סקיטל.

 

"יותר סתם עיסוי". סנג'ו מורה למסאז' בבגסו

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *