Categories
ללא קטגוריה

Fashion Wala – המדור שמביא אאוטפיטים מהגסטהאוס

במדור הבא אני אנסה להביא לכם תמונות של מטיילים שתפסו את עיניי עם בגדיהם במהלך שיטוטיי בהודו: זרוקים, מתוחכמים, מינימליסטיים או מוגזמים. אופנת מטיילים – יש דבר כזה? ואיך אתם מעדיפים את הבגדים שלכם כשאתם בהודו?

 

 אחד הדברים הראשונים שביקשתי מחבריי בפייסבוק כשהחלטתי סופית שאני נוסעת להודוהיה: לא משנה מה יקרה או מה אני אגיד, אם אני חוזרת עם שרוואל פילים – בבקשה תנו לי סטירה. בינתיים עברו להם שלושה חודשים של טיול ולזכותי יאמר שהסיכוי היחיד לראות עליי פיל כלשהו הוא רק אם גאנש בעצמו יבוא ויתיישב עליי.

מה שכן, הודו, על שלל צבעיה, בדיה ושגעונותיה, תפסה גם אותי – נערת רוק עירונית מפוכחת, בקסמה האופנתי הייחודי וגרמה לי לפתוח מחדש את בית הדין שלי לאופנה לשילובי בגדים, גזרות וצבעים שקודם לכן הייתי שולחת למאסר עולם בגיהנום.
 
וכך קרה שאפילו אני המרתי את חצאית המיני הצמודה בחצאית מקסי מתנפנפת ואת הסקיני ג’ינס ב… ובכן, אין דרך קלה לומר זאת – בשרוואל (נטול פילים). מה שמוכיח חד משמעית שגם כשזה נוגע לסטייל, בהודו – אברית’ינג איז פוסיבל.
 
במדור הבא אני אנסה להביא לכם תמונות של מטיילים שתפסו את עיניי עם בגדיהם במהלך שיטוטיי בהודו: זרוקים, מתוחכמים, מינימליסטיים או מוגזמים. אופנת מטיילים –  יש דבר כזה? ואיך אתם מעדיפים את הבגדים שלכם כשאתם בהודו?
 
לירון שיליאן, 23, ראשל"צ.
 
חולצה מג’איסאלמר, שרשרת וסרט לשיער מפושקר.
לירון: "אני מתלבשת אותו הדבר גם כשאני בארץ, הסגנון שלי כאן לא השתנה ממש. בהודו האווירה יותר פתוחה. בארץ אני קונה בגדים בשווקים ובחנויות יד שנייה – אני אוהבת לפשפש ולחפש מציאות, בגלל זה כייף  לקנות בגדים בהודו".
 
קים סה מי, לי יון סוק, לי סונג סו, קוריאה
 
הבגדים מג’איסלמר ומדלהי.
קים סה: "כשאנחנו כאן בהודו אנחנו מתלבשים יותר אופנתי וצבעוני. בקוריאה אנחנו בדרך כלל לובשים ג’ינס וטי שירט או חולצה וחצאית."
 
לורנה ביאנו, 28, ספרד
 
לורנה: "המכנסיים והחגורה מספרד, את החולצה קיבלתי במתנה, והשרשראות מנפאל, אינדונזיה, ספרד ומאמא".
 
טל כהן, 23, מירושלים ואור עמיר, 23, מתלמי יחיאל
 
החולצה של טל (מימין) מהארץ והחצאית מפושקר. הבגדים של אור מקאסול ומפושקר.
טל: "אני מתלבשת באותו הסטייל שיש לי בארץ, אבל כאן אני לובשת יותר חצאיות. אני מטורפת על שופינג – גם בארץ אבל יותר בהודו".
 
אור: "אני לובשת בערך את אותו הדבר כאן כמו בארץ, אבל עם יותר חצאיות ועם יותר אורך. אני לא אלך כאן עם חצאיות קצרות או חשוף כי זה לא נעים. גם בארץ יש לי את השגעונות שלי, אז הודו פחות משפיעה עליי".
 
יוליה סיברר, 24, מאוסטריה ורנטו פרננדז, 23, מפורטוגל
 
הכובע של רנטו הוא מתנה מחבר באוסטריה והבגדים מג’איסלמר. הבגדים של יוליה מג’איסלמר, החגורה מתאילנד, הסנדלים מאוסטריה.
 
רנטו: "אני מתלבש כאן בדיוק אותו הדבר כמו שאני מתלבש בבית, רק ששם אני גם לובש ג’ינס וטי שירט לפעמים. אני לא אוהב בגדים צבעוניים ובדרך כלל מעדיף שחור וחום בהיר. בכלל, אנחנו קונים יותר לחברים מאשר בשביל עצמנו…".
יוליה: "בבית אני אוהבת ללבוש טייץ וחצאיות קצרות וכאן אני מכסה את עצמי יותר ומתלבשת יותר צנוע. אני אוהבת צבעי אדמה ולא מתלבשת צבעוני מדי".
 
עמית פפיר, 22, ירושלים
 
עמית: "את החצאית והנעליים קניתי בפושקר, הצמיד זה צמיד זרעי לוטוס שנועד להעצמה נשית, קיבלתי אותו במתנה מדוקטור ברישיקש".
 
איך הסטייל שלך משתנה בהודו לעומת הארץ?
 
"הלבוש שלי פה שונה בצבעוניות, כאן אני מרשה לעצמי לעוף. בארץ יש לי את הסגנון שלי, יש לי מלתחה ענקית ואני מתעסקת בזה הרבה, אפילו כנראה שאתחיל ללמוד עיצוב אופנה בשנקר בשנה הבאה. את הדברים שהם אוֹבר אני לא אוהבת. אני מאוד אוהבת לשלוף משהו מדהים מאיזו ערימה. בהודו אני פתוחה לנסות וזה כייף, הכל כאן זול – זה כייף להתלבש בהודו. בכלל אני מאמינה שהכל מתקבל, רק צריך לדעת לשמור על איזון".
 
רייצ’ל קלארק, אוסטרליה.
 
סנדלי שקפקפים ושמלה מחנות וינטג’ במלבורן.
 
"כשאני כאן אני מתלבשת יותר שמרני מאשר בבית וחשוב לי גם שיהיה לי נוח. כשארזתי את התיק גיליתי שרוב הבגדים שלי לא התאימו בכלל לנסיעה… זה נחמד לראות את הצבעוניות של הבגדים בהודו אבל על אחרים, בדרך כלל אני מעדיפה להתלבש בשחור. יש בהודו יותר מדי מבחר!"
 
אינדרני פרקר, אוסטרליה
 
השמלה, המכנסיים והצעיף משוק הבגדים באודייפור, הסנדלים מאוסטרליה.
 
"גדלתי בארה"ב בהתיישבות רוחנית ובחגים היינו לובשים בגדים הודיים מסורתיים. אני מתלבשת בלבוש הודי גם במסיבות ובריקודים באוסטרליה, אבל פה אני מתלבשת ככה יותר כי אני מתנדבת ועובדת כאן וזה יותר נוח לי. אני אוהבת את הצבעוניות העזה ואת שילובי הדוגמאות, במיוחד כאן ברג’סטאן. חלק מהבגדים כאן בחיים לא הייתי חושבת ללבוש, אבל אצלם (אצל ההודים, ה.ס.) זה עובד. אני אוהבת שופינג אבל מנסה רק לראות בלי לגעת…"
 
 
כתיבה וצילום: הדר סתיו
אודייפור, נובמבר 2012
על פי רעיון של טל גטרייטמן
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *