Categories
ללא קטגוריה

מטייל השבוע – יאיר גולוב

הפעם בפינת מטייל השבוע, קבלו את יאיר גולוב. יאיר, צלם מוכשר ומוקד משיכה לבאבות הזויים, בדיוק חזר לארץ ומנסה להתרגל לרעיון. בואו לשמוע על החוויות הטריות שלו מהודו ולעודד אותו לרגל חזרתו לארץ. 

 


מאת: נגה פסו
 


יאיר גולוב ברגע הודי טיפוסי

 

יאיר גולוב חזר לפני כמה ימים מהודו, כשהוא עדין במחשבותיו בהודו, ועדין לא באמת נחת בארץ, תפסנו אותו לשיחה קצרה:

איך "קינחת" את הודו? והאם היה זה הדובדבן שבקצפת?
"קינחתי בבומבי, 40 מעלות חום ואחוזי לחות כמו בתל אביב. גם במחירים, באוכל הפלצני, בתרבות ולבוש. ים מוניות, מלונות יוקרתיים ואווירה מלאה בשפע. לא מומלץ".

 
עוד על בומבי
"לבומבי קודם כל כדאי להגיע אך ורק בעונה נעימה. מעבר לכך המוזיאונים ותצוגות האומנות נהדרות ובאזור קולאבה ומרין דרייב ניתן למצוא צעירים רבים מקומיים איתם אפשר לשתות לאכול ולצאת בלילה".מומביי, יותר נעים אחרי השקיעה. צילום: יאיר גולובנוף עירוני – מומביי. צילום: יאיר גולוב

 

נשמע שבומביי לא הייתה לא דובדבן ולא קצפת… ספר לנו על תחילת הטיול –
טיילת לבד?
"
בחרתי להתחיל את הטיול לבד כבכל טיוליי. אך מהר מאוד מצאתי משפחה שליוותה אותי עד למחצית הדרך בטיול ומשם זרמתי בין קבוצות ואנשים שהתאימו בגישה ובלו"ז".
 
איזה מקרים הזויים "הודו סטייל" קרו לך?
"משהו הזוי קורה בכל יום, בכל שבוע ויום קורה משהו כזה אתה פשוט מתרגל…"

#מדריך תיירים הודו סטייל
"בבומביי מדריך לתיירים הסתובב עם שקית כחולה מלאה במדריכים לבומבי והציע את שרותיו תמורת משקאות קלים ואוכל".

 
# באבא הזוי
"בורנסי באבא ערום רדף אחרי עם הצעות גסות. זה היה בצהרי היום ליד השוק, באבא אחד רץ אלי מהקצה השני של הרחוב. באבא שנראה יותר כמו ישו. שיער ארוך עד התחת והתחיל להגיד שטויות בהינדי מוזרה, ולנסות להיצמד אלי כשהוא בערום ועשה תנועות מגונות עם האגן… כמובן שברחתי בין ההמון, ולאחר כמה דקות בין כל גירויי העיר זה פשוט עבר ונעלם מהמחשבה".וראנסי. צילום: יאיר גולוב

 
# פרה הזיה
"בספיטי פרה טיפסה לנו על הג'יפ –  זה קרה בדרך חזרה לגסטהאוס בכפר קאזה, התכוננו לסיים את היום השגרתי שלנו במנוחה ואירוח- ארוחת טאלי. פרה אחת שעברה ברחוב השמיעה את קולה לוודא שכל הכפר יודע שהיא שם. היא התחילה ללכת לכיווננו ולפתע קפצה על הג'יפ שלנו והצמידה את הפרצוף שלה לשמשה הקדמית. לא נבהלנו אלא נקרענו מצחוק. הנהג שלנו גירש אותה מטה וצחק איתנו ביחד על המאורע המוזר".
 
תספר על היום הראשון בהודו
"מהרגע הראשון בגואה נהג הריקשה נסע איתנו חצי דקה נגד כיוון התנועה בין משאיות.
זה היה היום הראשון בהודו".גואה של יאיר גולוב. צילום: יאיר גולוב

 
מה המקום שהכי אהבת בהודו? ולמה דווקא המקום הזה?
"היו מקומות רבים שמאוד אהבתי אך זו שעולה לי כרגע היא קירגנגה, כפר בעמק פרווטי. קירגנגה היא פנינה נהדרת בצפון שהדרך אליה לבד היא עונג לעיניים ולמצלמה. יערות מפלים ונחלים שונים. המקום מעניק שילוב של שקט, טבע בלתי נגוע ונוחות. הגסט האוסים נהדרים ומלאים באוכל טוב והודים חייכניים במיוחד. החוויה החברתית מאוד קרובה ואינטימית כיוון שניתן לישון כמו בחאן סביב תנורים במסעדות יחד עם 10-20 חברים. כל זה ועוד בתוספת מעיינות חמים 24 שעות ביממה בטמפרטורה מושלמת בעמק מעוטר בהרים מושלגים גבעות ירוקות ועדרי כבשים ועזים".קריגנגה מעדשת המצלמה של יאיר גולובהמעיינות החמים בקיריגנגה. צילום: יאיר גולוב
 
מה הכי הפריע לך בהודו?
"היחס של ארנק עם שתי רגליים שלעיתים מתקבל מצד ההודים הרואים בנו מטרה קלה לתרמית וכסף מזומן לכיס".

מה היה לך הכי קשה בהודו?
"מחלה בנסיעות ארוכות ברכבת (מעל 30 שעות) ולעיתים פשוט להיות לבד ולחוש חסר אונים לחלוטין. אך זו גם אחת החוויות הטובות ביותר שהיו לי בסופו של יום".

 
מה הכי ריגש אותך בהודו?
"לצלם בזמן שקיעה ערים ויערות שיוצאים לנוח רגע לפני החשכה".מומביי בשקיעה. צילום: יאיר גולובגואה בשקיעה. צילום: יאיר גולוב
 
מה אתה הכי אוהב בהודו?
"את החופש להיות לעשות להשתנות ולחוות כל מה שהדמיון והלב רוצה".יאיר גולוב – "תמונה שצולמה בדרך לקריגנגה אהובתי"
 
"הודו היא ארץ ניגודים מלאה בשקט ורעש שפע ודלות. הכל תלוי במצב הרוח. הכי כיף זה להיפגש עם חברים לטיול באופן ספונטני ולגלות מחוז בלתי צפוי בזמן שקיעה בלתי צפויה. בקיצור אלמנט ההפתעה והסנכרון בהודו הם מתנות בעלות ערך ענק!"
 
איך הייתה הנחיתה? יש לך המלצות לנחיתה קלה?
"הנחיתה מהודו עבורי הייתה יותר כמו התרסקות. בחרתי לחזור לעבודה יממה לאחר הנחיתה ולשנות פאזה ברגע. זו אנטי המלצה".
"ההמלצה האמיתית במידת האפשר היא לקחת את הזמן, לסיים לכתוב יומנים, לקרוא ספרים ולפגוש אנשים שהודו עוד בלב ובראש. לתת למסע להתעכל בנעימות ואז להירתם למסעות ודרכי חיים חדשות ישנות".

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *